ZuzaBalcarku ZuzaBalcarku komentáře u knih

Hodiny z olova Hodiny z olova Radka Denemarková

Něčím mi to velice připomínalo Hejno bez ptáků.

07.08.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Toto byl nevšední čtenářský zážitek a já Vám za něj, paní Lednická, velice děkuji. Dávám pomyslnych 6 hvězd.

22.06.2020 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Srdeční záležitost...

26.05.2020 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Vlaštovka se mi moc líbila, je vidět, že knihy této autorky mají vzestupnou tendenci. Četla jsem i Lososa, tam bylo znát, že je to prvotina, místy to bylo takové rozpačité, naivní... Vlaštovka je o několik tříd lepší. Co mi však vadí, je nespisovný jazyk ve vyprávění. Literatura tím ztrácí to, co ji činí "krásnou", tedy kultivace jazyka.
Proto ubírám jednu hvězdičku.

15.05.2020 4 z 5

Velká hra Velká hra Claude Cueni

Zakoupeno v Levných Knihách, očekávání tudíž nic moc. Nakonec velmi příjemné překvapení.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Trestuhodně nevyužitý námět. V jiném zpracování to mohl být nejlepší psychologický román všech dob. Coelho jen klouže po povrchu, vše je takové strohé, studené a neobratné, jakoby si autor s námětem sám nevěděl rady. Také jsem nepochopila, proč děj a postavy zasadil do Slovinska, přišlo mi to jen takové na efekt, aby si získal nové čtenáře na Balkáně. Ono to není jednoduché, každý národ má jinou mentalitu, je od mala formován socio-kulturním prostředí, ve kterém vyrůstá a to musí autor 100% znát, nestačí, že tam byl na dovolené. Absolutně jsem mu tu hrdinku Slovinku nevěřila. Další knihy od tohoto autora vyhledávat nebudu.

26.07.2018 2 z 5

Norské děti Norské děti Hana Roguljič

Škoda že je příběh známý z médií, protože tušíte, co se bude dít. Ale jinak pěkně napsané.

Hádej, můžeš jednou Hádej, můžeš jednou Kateřina Castañeda

Příjemná oddechovka. Taky se mi nejvíc líbila povídka o záměně dívek. Škoda že příběhy nebyly nějakým způsobem propojené, bylo by to na 5 hvězd.
Více v recenzi