Zlodějka knih Zlodějka knih komentáře u knih

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Někde to bylo wauuu a někde prostě jenom ooo. Ale celkově se mi kniha líbila. Když jsem po ní sáhla už po druhé četla jsem hlavně příběhy, co se mi líbily nejvíc, ale nakonec mi to stejně nedalo a přečetla opět všechny. Nedávám 5 hvězdiček, protože to prostě nebylo uplně žůůůžo, ale i tak si to zaslouží ode mě 4 hvězdičky, protože skupina autorek se opravdu vyvedla a příběhy byly prostě ojedinělé.

24.08.2014 4 z 5

Ďáblovy kosti Ďáblovy kosti Kathy Reichs

Miluju seriál Sběratelé kostí a ten mě přivedl k této knize. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak to šlo ráz na ráz. Jsem spokojená, že jsem si ji přečetla a vím, že po ní sáhnu ještě několikrát, protože Kathy Reichs píše náramně poutavé příběhy a Temprence je jiná a neobyčejná.

Jonas Jonas Eden Maguire

Jsem možná divná a možná taky ne.e, ale tahle série o nezodpovězených případech smrti mladých lidí mě naprosto fascinuje. Jakmile jsem se začetla stránky mi ubýhaly pod prsty jedna za druhou až najednou byl prostě konec a já chtěla víc. Zatím mám za sebou jenom první díl, ale na další se těším o to víc. Touha po vědění je mocná.

Divergence Divergence Veronica Roth

Knihu jsem začala číst na základě filmu, který jsem viděla jako první a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Děj mě pohltil a odmítal propustit. Hltala jsem každé slovo jako bych četla poprvé v životě a bylo to kouzelné.
Veronica Roth předvedla své umění v plné parádě a nezklamala. Těším se až si přečtu další díl a její další knihy. Její styl a provední mě prostě dostal.
V tomto případě jsem spokojená jak s knižním provedením tak s filmovým zpracování. Mezi knihou a filmem je rozdíl, ale je to tak dokonalé, že prostě nemůžu jinak než vřele doporučit.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

K této knize jsem se dostala díky svým přátelům, kteří mi ji darovali na narozeniny a jsem za to neskonale vděčná. Je to moje první kniha od Paula Coelha a díky ní jsem si pořídila další. Musím uznat, že číst celou dobu o něčem a očekávat, že víte jak to dopadne a autor vás na konci vytrhne z vašeho přesvědčení mě totálně dostala. Nevěřila jsem vlastním očím, ale byla jsem šťastná. Řádky jsem nehltala jako u jiných knih, ale přesto jsem si z ní odnesla hodně.
Díky knize jsem si řekla, že se podívám i na film - trvalo mi pět minut než jsem film vypla a řekla si: "Tak tohle rozhodně NE!"

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Honba za naším vlastním sýrem mě doslova nadchla. Občas jsem se z jedné stránky vracela na druhou, protože mi připadalo, že mi něco uniká. Až jsem se dostala na samotný konec věděla jsem, že to něco mi celý život protéká mezi prsty a je na čase s tím prostě něco udělat a nečekat až to někdo udělá za mě. Takže za mě tuhle knihu vřele doporučuji ať si z ní každý odnese to, co potřebuje a podělí se o své poznatky a nebo nechutě, které v knize našel...

Výhra Výhra Patricia Wood

Četla jsem a četla až jsem najednou zjistila, že jsem na konci. Příběh mě zaujal a zároveň i poučil. Ve chvíli, kdy jsem ji dočetla jsem věděla, že po ní jednou sáhnu znovu, protože stojí za to se do ní začíst a podělit se o příběh, který mění všechno a všechny kolem.

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Začala jsem číst a zamilovala jsem se - do každého slova, do každého řádku, do každé stránky a kapitoly. Bylo to jako sen a krutá realita zároveň. Strhující příběh dvou lidí, kteří byli stvořeni jeden pro druhého, aby tvořili dokonalý pár a přesto jim až je to neskutečné hvězdy nepřály. Nemohla jsem se odtrhnout. Bylo to jako bych se dívala na krásný obraz a nemohla od něj odejít pryč, protože jsem ho neměla dost. Veškerá slova, které jsem si přečetla mě nutila myslet, zamýšlet se a přehodnocovat. Bylo to jako droga, která vás nakopne a vy nemůžete přestat. Chtěla jsem už konečně dojít až na konec a vědět, jaké to bude, ale jak jsem četla dál a dál měla jsem strach z toho, co na tom konci vlastně najdu....Ale nakonec jsem se ho i přesto dočkala a musím říct, že jsou věci, které sem ani v nejmenším nečekala, že se stanou a taky jsem doufala, že konec bude opravdová tečka za tím vším, ale mě prostě připadá, že tohle není KONEC...chci prostě VÍC než jen tenhle KONEC....

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

V průběhu čtení si člověk uvědomuje, jaký je rozdíl mezi životem u nás a u nich a jaké máme vlastně štěstí, že je to z části takové jaké to je, protože nikdo by nechtěla zažít to, co Souad. I když z příběhu mrazí po zádech jsem ráda, že ji mám ve své knihovně a můžu si ji kdykoli znovu přečíst a uvědomit si, že to není svět, kde by někdo chtěl někdy žít....