Žížala_0119 Žížala_0119 komentáře u knih

Biologie pro gymnázia Biologie pro gymnázia Vladimír Zicháček

Autor je bývalý ředitel SGO. Vzpomínám na ty časy dosti nostalgicky. Učebnice je moc hezká

24.03.2024 5 z 5

Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán Michal Altrichter

Mám ráda knihy M.Altrichtera z této řady. Některá slovní spojení jsou až básnická. Hodně inspirativní text, který často formou řečnických otázek kominikuje se čtenářem. To mě nutí k zamyšlení a pomáhá třídit si své myšlenky.

18.03.2024 5 z 5

Vnitřní modlitba Vnitřní modlitba Terezie od Ježíše

Není to nic moc. Spíš nic, než moc. Slepenec textů, který není schopen předat čtenáři vnitřní dynamiku světice a jejího díla.

05.03.2024 2 z 5

Životopis otce Tomáše Špidlíka Životopis otce Tomáše Špidlíka Pavel Ambros

Téma Ruska je nanejvýš aktuální. Kardinál T.Špidlík mu zasvětil svou vědeckou činnost. Je dobré poznat jeho životní cestu. Kniha se mi líbila, občas se některé citáty nebo pasáže opakovaly.

Vítězný domov Vítězný domov Michal Altrichter

Už snad stokrát promeditováno. Velmi inspirativní.

05.03.2024 5 z 5

Krátké dějiny křesťanské spirituality Krátké dějiny křesťanské spirituality Michal Altrichter

Velmi praktická příručka, čtivě zpracovaná, plno zajímavostí, pěkné grafické zpracování - poznámky v bočním sloupci. Na konci kapitol shrnující otázky. Klidně i pro širokou veřejnost.

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Mně je otce Czendlika upřímně líto. Ztrácí svoji kněžskou identitu pro pozlátko.. V Polsku by s jeho chováním a vystupováním (v rozhovorech např. V talk show OMG), kdy sedí v tričku, rozvalen ležérně na kanapi a společně s režisérem Strachem tlachají o tom, kdo je úspěšnější a známější, daleko nedošel.. Jakože všechno je sranda, ha ha... Do toho nemístné vtipy.. Myslím, že být, řekněme ... nekonvenční, je možné i jinak... Absolutně to není můj šálek kávy.

05.03.2024 odpad!

Ruská idea – Jiný pohled na člověka Ruská idea – Jiný pohled na člověka Tomáš Špidlík

Fantastické dílo jednoho nejvýznamnějších orientalistů uplynulých dekád. Špidlíkův zájem o Rusko (samozřejmě to mystické, ne putinovské) se v současnosti ukazuje ještě důležitější ke studiu, než kdy předtím. Poukazuje na to, co Rusko a Slované mohou světu přinést - OSOBU. Všechny ostatní národy a kultury své slovo již řekly, ale podle Solovjova to budou právě Slované, kteří na konci dějin vysloví to nejdůležitější a sehrají nakonec zásadní roli. Právě ti, kteří na scénu přišli jako poslední. Ruská idea je nadčasové dílo kardinála s obrovskou erudicí a srdcem starce. Doporučuji též jeho životopis od Pavla Ambrose, který vyšel nově (2024) v Refugiu.

05.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha! Člověka až mrazí z toho čtení. A nejhorší je, že jsme se nepoučili...

Magorovy labutí písně Magorovy labutí písně Ivan Martin Jirous

Magor je hrozně jednoduchý, a zároveň geniální! Mně se to líbí moc.

04.03.2024 5 z 5