Ruská idea – Jiný pohled na člověka

Ruská idea – Jiný pohled na člověka https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66847/bmid_ruska-idea-jiny-pohled-na-cloveka-YUY-66847.jpg 4 11 2

V této obsáhlé studii se nám otevírá jiný, nový pohled na spiritualitu ruských myslitelů. Vydání první

Žížala_0119
Žížala_0119
05.03.2024 5 z 5

Fantastické dílo jednoho nejvýznamnějších orientalistů uplynulých dekád. Špidlíkův zájem o Rusko (samozřejmě to mystické, ne putinovské) se v současnosti ukazuje ještě důležitější ke studiu, než kdy předtím. Poukazuje na to, co Rusko a Slované mohou světu přinést - OSOBU. Všechny ostatní národy a kultury své slovo již řekly, ale podle Solovjova to budou právě Slované, kteří na konci dějin vysloví to nejdůležitější a sehrají nakonec zásadní roli. Právě ti, kteří na scénu přišli jako poslední. Ruská idea je nadčasové dílo kardinála s obrovskou erudicí a srdcem starce. Doporučuji též jeho životopis od Pavla Ambrose, který vyšel nově (2024) v Refugiu.

Bassquiat
Bassquiat
03.12.2020 1 z 5

Žánr: citáty a aforismy. Země původu: Rusko. Téma: o člověku. Sesbíral: Špidlík. Žádná syntéza, jen stovky na sebe vrstvících se citací. To, že něco napíše kardinál, ještě neznamená, že to musí být dobré.

filozofie křesťanství teologie Rusko Bůh a člověk spiritualita křesťanský Východ

Tomáš Špidlík
česká, 1919 - 2010
1996  89%Ruská idea – Jiný pohled na člověka
2013  90%Jak očistit své srdce?
2000  91%Profesor Ulipispirus a jiné pohádky
2003  95%Bajky o moudré sově