zirafinec zirafinec komentáře u knih

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Krásná kniha, celá série je má nejoblíbenější ( i když... Takových já mám několik ;-)).

Také mi nešlo si zvyknout na jméno Vasilisa, ale to za chvilku přešlo.

Té holce jsem každou chvíli říkala, jak je pitomá a za okamžik jí zase chválila, že se s tím dobře vypořádala. A tak to má být. Líbí se mi, že Vasilisa není ten typ hlavní postavy, které všechno jde, všechno zná, má vytříbené chování a je neomylná.

Má rezavé vlasy. Naprosto neobvyklé, že? Přírodní rezavou hlavu znám jen jednu, v knihách má rezavé vlasy každá druhá. To mě pěkně rozčiluje.

Myslím, že kniha není pro děti od jedenácti let, já jsem to poprvé četla před dvěma roky a dostala jsem to od kamarádky k devátým narozeninám. Kniha mne naprosto pohltila i v tom věku. Celou sérii jsem už četla třikrát, naprosto mě dostala.

Líbí se mi nepředvídatelnost jednotlivých postav.

Asi SPOILER!!! Mendejra se mi neskutečně líbila. Její arogantní chování při Vasilisině zasvěcení mě naprosto dostalo a nemohla jsem se vynasmát. Zasvěcení celkově mi přišlo zajímavé, akorát jsem nepochopila důvod názvu skály Měsíc.

Autorka si se zrzky nedá pokoj! Tím mně Sergej dost pořádně namíchnul.

Země příběhů 6, Chris Colfer. Nepřijde vám ta srážka světů trošičku podobná? KONEC SPOILERU.

Neskutečně doporučuji.

P.S. Také si myslíte, že se Vasilisa jmenuje podle autorky? Vasilisa - Vasilevna :D

13.03.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

(SPOILER) Krásná kniha, i když se to stejně jako o V šedých tónech nedá úplně říci, protože jejich obsah to prostě nedovolí. Za mě sice horší, než V šedých tónech, ale přesto moc doporučuji. TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!! Za á nechápu, proč jsou jména na začátku kapitol psaná s malým písmenem na začátku. Není to nějaká chyba? Za bé mi Alfredovy nenapsané dopisy přišly naprosto nezajímavé a matoucí. Dokud nenastoupil pořádně na scénu, vůbec jsem je nechápala. A za cé konec. Také vám přijde, že autorku prostě konce psát nebaví a proto je odbyde? Já jsem sice četla pouze Sůl moře a V šedých tónech, ale to jsou její první a třetí kniha. Kdyby to bylo jen v první, ještě bych pochopila, že se psaním nemá zkušenosti a proto udělala tuto chybu, ale takhle? To je prostě neomluvitelné. Vždyť Emilia na záchranném člunu také viděla loď, tak jak to že na ni nenastoupila? Nechápu. Kniha mohla být o těch pár kapitol na vysvětlenou delší. Proto hodnotím čtyřmi hvězdami.

Vina. Christensenová.

10.03.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Krásná kniha. Vlastně, jak už tady další psali, tato kniha není krásná - kvůli svému obsahu. Takhle je smutná, chytlavá a plná emocí. Ale rozhodně je krásně napsaná. A má krásnou a naprosto výstižnou obálku. Naprosto doporučuji všem a souhlasím s těmi, kteří chtějí, aby tato kniha byla povinnou četbou. Po přečtení této knihy pochopíte, co je v životě opravdu důležité. A ne, večerní horká koupel to nebude. Krasivaya!
TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!! Proč dávám knize čtyři hvězdy a ne pět? Bod jedna. Jonas kouří tabák v knize. To jako vážně?! Tím mě autorka opravdu naštvala. Ano, přiznávám, že nemohla tušit, že se ta kniha dostane do rukou mě, ale tohle prostě nepřekousnu. Už jenom to, že Andrius dá cigarety desetiletému klukovi, mi přišlo celkem divné. Bod dva. Gumoví medvídci někde "na konci světa". Ehm. Autorka asi chtěla něco na odlehčení, jenže tohle se jí trochu nepovedlo. Bod tři. Jonas onemocní dvakrát, Jelena na nemoc nakonec umře a Lina se o ně v klídku stará. Není zvláštní, že to od nich nechytla? Nebyla za celou knihu ani jednou nemocná, což mě hodně překvapilo. Mohlo by z toho být zajímavých pár kapitol. Bod čtyři. Romantická linka dle mého názoru naprosto zbytečná a rušivá. Vyznělo to, jako by si autorka dodatečně všimla, že na to zapomněla a honem rychle to dopsala. Bod pět. Bod, který definitivně smazal jednu hvězdičku - konec. Podle mě, pokud kniha končí takto, tak v autorčině kanceláři stál vydavatel a ťukal si na hodinky. Autorka se krásně rozepsala a pak si ho všimla. Omluvně se usmála a za pět minut měla konec dopsaný. Ona prostě přeskočila dvanáct let! Mohla alespoň ve zkratce napsat, co se těch další dvanáct let dělo. A taky proč se po té době vysvobodili. A autorku neomlouvá ani to, že je to její první kniha. Sůl moře také neuměla pořádně zakončit.

Zatkli. Kaunas.

09.03.2021 5 z 5

Pokladnice kentaurů Pokladnice kentaurů Renata Štulcová

Kniha je krásná, přečteno za tři dny. Konečně kniha vyšla i v e-verzi. TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!! Zápletka se ztrácením věcí je skvělá, akorát nechápu, kdo to bral ze skříněk. Mrzí mě, že se Marina nemetamorfovala v kentaurku, mohlo by to být dobře využito, podle toho, jak kentauří metamofóza byla popsána. Jak už někdo psala přede mnou, nevím, jak bude muset být dlouhý další díl, přibyly další otázky. Myslím, že Rowanův dopis na konci knihy mohl být napsán celý, takhle naprosto nechápu, proč Rowan měl knihu od šabti u sebe. Pokud by kniha byla o ten dopis delší, vůbec by to nevadilo. To be honest, nechápu, jak se Marina mohla metamorfovat ve vílu půl roku napřed. Ano, vždy to s její metamorfózou bylo složité, ale o PŮL ROKU???!!! Ale i přes to si kniha rozhodně zaslouží pět hvězdiček.

Temně. Chystá.

26.02.2021 5 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Kniha se mi moc líbila, přečteno za dva dny. Rozhodně doporučuji. TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!! Skvělý styl psaní - dopisy z fronty a z domova jsou výborný nápad. Občas ale čtenáři uniká, co se vlastně děje. Když Evie našla Willovy a Amadiny dopisy, tak Alici nenapsala, co v nich bylo. Toto možná byl záměr, ale bylo tam víc takovýchto případů, které záměrně nevypadaly. Myslím, že tam ani nemusely být části, kdy Tom již byl stařec. Možná nechtěně, ale byly to trochu spoilery. Například, že se Evie zamiluje do Tomase, z těchto částí vyplynulo ještě dřív, než to někomu v dopisu přiznala. Jinak skvělá kniha.
Váš psací stůl. (to mě fakt dostalo)

Nyní jsem si knihu přečetla znovu, a nelituji toho. Některé knihy prostě neomrzí.

17.02.2021 5 z 5

Skok nad hvězdami Skok nad hvězdami Natalja Ščerba

Nesouhlasím s ostatními. Knihu jsem otevřela a po sto stránkách už kniha stála v knihovně. Děj mě nebavil na rozdíl od Časodějů a strašně se to táhlo. Možná, že kdybych to dočetla do konce, dala bych více hvězd. Autorka Časoději nasadila laťku hodně vysoko a tato kniha nedosahuje takové kvality, jakou bych po Časodějích očekávala.

06.01.2021 1 z 5