zelena_zabicka zelena_zabicka komentáře u knih

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

začátek dobré, čtivé, neotřelé téma. Od polovičky je však děj příliš zdlouhavý. Ani jedna z postav mi není sympatická. Zápletka a rozuzlení takové nedostatečně silné, že by to člověka nadchlo, strhlo k četbě, k následnému přemýšlení, těšení se na tu knihu… To ne. Ke konci jsem hodně přeskakovala, možná mi pak i hodně uniklo. Autora ovšem nezatracuji. Myslím, že od něj ještě něco zkusím.

18.05.2017 2 z 5

Když sloni pláčou Když sloni pláčou Jeffrey Moussaieff Masson

Celá kniha je postavena na tom, podat důkazy, že zvířata mají emoce. Já, jakožto chovatel, jsem nikdy nepochybovala o tom, že by tomu mělo být naopak, není mě tedy nutno přesvědčovat. A kniha vlastně na desítkách (dojemných, veselých, krutých,..) příkladů přesvědčuje, že zvířata cítí. A i když ty příběhy jsou zajímavé, dočetla jsem knihu asi jen do půlky. Nepřináší mi nic, co bych už sama netušila. Nicméně hold skládám úctyhodnému seznamu literatury, ze které autor čerpal. Je vidět, že k celému tématu přistupuje velmi erudovaně a není to jen snůška historek.

18.05.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Na jednu stranu klobouk dolů před mladou autorkou, která se pustila do hodně náročného tématu, detailně ho nastudovala a zbeletrizovala. Opisů ze spisů stb je tam opravdu hodně, kniha je tím příliš natažena, místy jsem i já hodně přeskakovala. Myslím, že téma je výborné, ale určitě by šlo zpracovat čtivěji. V závěru celý příběh vyznívá depresivně a bezútěšně.

05.05.2017 2 z 5

Doteky života Doteky života Barbora Dvorecká

Něžné a zároveň silné povídky, jedna z nejlepších knížek, co jsem za poslední dobu četla. Krásné ilustrace. Kniha se mi líbila tolik, že si ji chci koupit.

05.05.2017 5 z 5

Rozina sebranec Rozina sebranec Zikmund Winter

Pokud vydržíte první dvě kapitoly, kde se v podstatě nic důležitého neděje, jen ilustrují prostředí děje, nabere příběh poměrně spád. Ale je to temný příběh, smutný, dramatický, s nehezkým koncem. Nemám z té knihy dobrý pocit, občas je děj zbytečně natahovaný. Ani jedna postava mi nijak zvlášť nepřirostla k srdci a nešťastné osudy hl. postav mě proto příliš nedojaly. Dojem: jsem ráda, že jsem si to přečetla, ale vracet se k této knize nechci, i když se jedná o dílko literárně ceněné a do povinné četby určitě právem zařazené.

21.04.2017 2 z 5

Znamení ryb Znamení ryb Vlastimil Milota

Knihu jsem našla ve vyřazených knihách v knihovně. Taková oddychovka, která se rychle čte, avšak rychle zapomíná. Konec je naprosto neuzavřený, skoro jako by část knihy chyběla. O minulosti i dalších osudech hl. hrdinů se dozvídáme pramálo. Záplatka i prostředí je zajímavé, škoda že z toho autor nedokázal vytěžit víc. Knihu jsem dala do místní volně přístupné knihotéky, snad si najde jiného více nadšeného čtenáře.

14.01.2017