Žážik Žážik komentáře u knih

Hořím Hořím Simona Bagarová

Kniha je psaná formou rozhovorů s několika pečovateli, kteří pracují převážně se starými lidmi, s lidmi s demencí nebo odkázaných na nemocniční lůžko. Rozhodně bych si přála jednou skončit v rukou některých z těchto pečovatelů, kteří mají srdce na dlani. Sama pracuji jako sestřička v nemocnici a tím mi bylo toto téma ještě bližší. Uvědomila jsem si spoustu věcí, které je potřeba v péči o seniory v našem zdravotním systému zlepšovat a našla i spoustu věcí ,které mohu zlepšovat i sama na sobě. Kniha se mi opravdu líbila a rozhodně ji doporučuji přečíst všem, které toto téma zajímá.

09.03.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Na knihu jsem se chystala už celkem dlouho a rozhodně nelituji toho, že jsem si ji přečetla. Velmi originální způsob vyprávění, rozhodně ji doporučuji. Uvidíme zda i film se mi bude tak líbit :)

27.03.2019 4 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Ze začátku jsem se musela do knížky trochu nutit, očekávala jsem více faktů a dat o Černobylské katastrofě, ale knížka mi dala mnohem vice. Už od 50. stránky jsem knihou doslova prolétla a velmi mě zajímalo, jak příběh skončí. Témat k zamyšlení mi kniha nabídla mnoho, ať už domácí násilí na dětech, pronásledování židů ve druhé svetové válce, obchod na černém trhu v Rusku a spousta dalších. Kniha je krásně spojena neočekávaným přátelstvím mezi dvěma dívkami, které dodávalo knížce trochu světla v tak ponurém a nespravedlivém příběhu.

15.01.2023 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a nebylo to teda lehké poslouchání. Kniha mi několikrát dokázala, že život v KLDR je ještě horší než jsem si myslela. Z jejich studijních zážitků mi chvilkama šel až mráz po zádech a říkala jsem si, zda je to opravdu pravda. Knihu všem moc doporučuji, pokud se chcete dozvědět, jak to v tomhle šíleném státě chodí. Už mám i koupenou další knihu od Niny Špitálníkové a brzy se na ni chystám.

15.01.2023 4 z 5