Žaklína Žaklína komentáře u knih

HHhH HHhH Laurent Binet

O operaci Anthropoid si ráda přečtu každý zdroj, který objevím, ale autorův sebestředný styl protkaný jeho nabubřelými názory z tohoto díla vytvořil (pro mě) nesnesitelně protivnou knížku. Za to jeho neustálé vznášení se do nebes za přesná fakta budiž mu odměnou, že je HHhH uváděno jako předloha pro tu monstrózní filmovou slátaninu Smrtihlav.

28.06.2017 1 z 5

Svědomí hrdinů: Jiná tvář odbojové činnosti skupiny bratří Mašínů Svědomí hrdinů: Jiná tvář odbojové činnosti skupiny bratří Mašínů Miroslav Kačor

O bratrech Mašínech jsem přečetla většinu dostupných knih, které byly více či méně spíše na jejich straně. Zajímala mě proto tato kniha, která slibuje nezaujatý postoj. Ale naopak se jedná o až agresivně ,,protimašínovské" dílo, které nepřipouští jiný pohled na věc. Zajímalo by mě, zda v pozadí stojí skutečně komunistická strana - pokud ano, dost by to vysvětlovalo.

26.05.2018 1 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se ke mě dostala v rámci čtenářské výzvy a musím říct, že jsem dle recenzí čekala mnohem sofistikovanější děj a závěr. Erika mi nebyla vůbec sympatická.

05.06.2017 3 z 5

Hrdí bastardi Hrdí bastardi E. Michael Helms

Ku*evsky skvělá knížka!

24.07.2017 5 z 5

Návrat z pekel Návrat z pekel Audie Leon Murphy

Silný a velice zajímavý příběh z válečného života téměř výhradně v předních linií, protože Audie se v týlu moc nezdržoval. Z posledních dvou stran mrazí a člověk si uvědomí, jak strašné to vojáci měli ve svých hlavách i po válce.

21.07.2017 5 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

I druhá kniha od (teď už) kapitána Pavla Stehlíka je skvělá. Je jiná než ta první, ale skvělá. Líbil se mi ten kontrast mezi vysoce odborným textem a často peprnými citacemi veteránů, autor má schopnost jednoduše a často s humorem popsat zdánlivě složité, vážné věci. A po shlédnutí několika rozhovorů s ním je vidět, že má opravdu výjimečné vyjadřovací schopnosti a intelekt. Pro mě tato kniha otevřela zase další dveře k poznání současné armády ČR.

09.06.2017 5 z 5

Cesta vojáka Cesta vojáka Michal Černý

Jsem moc ráda, že vznikla další kniha od českého vojáka nasazeného v zahraniční misi. Je sice patrné, že autor nemá s literaturou moc zkušeností zřejmě ani ze strany čtenáře a styl psaní připomíná spíše slohové cvičení, ale v tomto případě mi to rozhodně nevadilo. Tady není důležitá forma, ale obsah. A ten je moc zajímavý. Každého, koho jen nepatrně zajímá česká armáda, kniha určitě potěší a obohatí.

14.06.2017 4 z 5

Ohnivá Křídla Ohnivá Křídla Hugo J. Slípka

Několik příběhů (bohužel i tragických) českých pilotů z třistatřináctky, které autor sepsal hned po konci války.

10.06.2017 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Kniha Do temnoty by si určitě zasloužila místo mezi povinnou literaturou pro mládež, která sice hltá filmy o superhrdinech (nic proti, hltám je taky), ale reálné hrdiny a vzory nezná a nemá. Díky autorovi si mohou leccos uvědomit. Navíc je kniha skvěle a čtivě napsaná, pobavila i dojala. Díky, zabijáku!

05.06.2017 5 z 5

Zatím dobrý (komiks) Zatím dobrý (komiks) Jan Novák

Grafika pěkná, ale dost mi vadil způsob řeči, který byl vkládán do úst hlavním postavám. A kdo si nepřečte původní knihu Zatím dobrý, tak se bude v průběhu děje zřejmě dost špatně orientovat. Ale cením si snahy přiblížit tuhle část historie mladým lidem.

10.02.2019 2 z 5