yossa1 yossa1 komentáře u knih

Bílý odstřelovač Simo Häyhä Bílý odstřelovač Simo Häyhä Tapio A. M. Saarelainen

Příliš se to nepovedlo.

09.01.2023 1 z 5

Otázka cti - Letci RAF za druhé světové války Otázka cti - Letci RAF za druhé světové války Stanley Cloud

Kniha o osudech polských letců za 2.svetove války. Autoři hodně akcentuji křivdy které museli poláci zkouškou během i po válce. Paralela s dnešní dobou, kdy spolehame na spojence, ale nejsme ochotni si na svou obranu zajistit adekvátní prostředky. To nemusí fungovat, nebo to může být sakra drahé...

23.11.2022 4 z 5

Velmi zábavná kniha. Hlavní hrdinka se protlouká životem na pozadí reálií JAR za Apartheidu a posléze Švédska. Ona a její drahý neexistující partnerem se snaží navzdory jeho bratru, kterému se nesmí říkat idiot, a jeho přítelkyni revolucionářce, vrátit velmi nechtěný dar od tří čínských kamarádek. Skål Mannerheim :-)

07.02.2019 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Velmi silný příběh. Mladá dívka se pere se závislostí na drogách. Vlastní pohled je doplněn o pohled matky a několika odborníků.

05.02.2018 5 z 5

Vypravěč: Vlastní životopis Vypravěč: Vlastní životopis Frederick Forsyth

Autor žil neobyčejný život...

02.08.2017 4 z 5

Legenda o Ostojovi Legenda o Ostojovi Zdeněk Smetánka

Legendární kniha známá všem studentům historie UHK. Informací mnoho - zajisté fundovaných, ale čtivá mi moc nepřišla. To je asi dáno tím, že jsem ji číst musel.

19.01.2017 3 z 5

Princ Evžen Savojský Princ Evžen Savojský Vít Vlnas

Mimořádný "špalek" informací. Zpracování života Evžena Savojského.

19.01.2017 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Jakýsi prequel odehrávající se mnoho let před událostmi série Písně ohně a ledu. Příběh nadměrně vyrostlého Duncana a jeho panoše z nejvyšších kruhů je sice poměrně čtivý, ale kdyby autor věnoval energii dopsání posledních dílů hlavní série měl bych ho raději. Pokud máte možnost knihu si půjčit přečtěte si ji. Za nákup a zařazení do vlastní knihovny podle mě nestojí.

09.01.2017 3 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Čtivá kniha na které je vidět spolupráce s panem Kmentou. Autor popisuje praktiky pražských šíbrů a provázanost podsvětí, politiky, medií a policie.

09.01.2017 4 z 5

Lovy v Karpatech Lovy v Karpatech Julius Komárek

Vřele doporučuji všem s láskou k myslivosti a přírodě.

09.01.2017 5 z 5

Památné bitvy našich dějin Památné bitvy našich dějin Miloš Václav Kratochvíl

Čtivá kniha - přitáhne a přiblíží velké bitvy našich dějin. Nejde o suchý popis událostí. Bitva je vždy zasazena do příběhu. Historické okolnosti již dnes neobstojí na 100% přesto doporučuji.

09.01.2017 4 z 5

Isardina pomsta Isardina pomsta Michael A. Stackpole

Klasika ze série x wingu. Wedge a Acbar vše vymyslí. Rougove zrealizují a padouši poslušně odejdou do věčných lovišť.

29.12.2016 4 z 5