Ynad Ynad komentáře u knih

Popravdě jsem čekala od knihy více. Už ta její obálka upoutala mou pozornost, ale možná je pro mladší ročníky. Na druhou stranu bylo zajímavé sledovat ty staré, zvláštní fotografie a jak se mezi nimi utvářel příběh. Začátek jsem dlouho překonávala, ale přibližně od poloviny vás to vtáhne do děje. Jenže stránky skončí a musíte mít po ruce další díl. A v té druhé knize (Podivné město) to bylo to samé. Začátek nic, a když se to rozjede a je to napínavé, bum, konec, počkej si na další díl...

09.03.2016 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Inferno mě naprosto nadchlo! Vše do detailu popsané, pravdivé, můžete si sednout k počítači a vygooglit si, o čem mluví (jaký obraz, která stavba, park, ulice, všechno sedí). Já knihu přečetla jedním dechem, takže se určitě k Danu Brownovi brzy vrátím a přečtu si další jeho díla.

09.03.2016 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Opravdu báječná komedie! Vtipná, čtivá, vhodná do (ne)pohody! A to nejlepší, máte to přečteno raz dva, takže se nemusíte bát zdlouhavého a nudného příběhu.

09.03.2016 5 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Jsou dva typy lidí - kočky a myši. Kočky jsou ty silné, vůdcovské, diktátorské osobnosti, které terorizují myši. A myši jsou tiché, plaché,snaží se být neviditelnými, být co nejdál od lidí, nevyvolávat žádný konflikt a jsou oběťmi koček. A tahle kniha je zvratem tohohle "koloběhu života", kdy si myš vymění roli s kočkou...
Dokonalý příklad toho, jak člověka dokáží změnit okolnosti, jak člověk ztratí v afektu hlavu a své následky si nese až do konce svého života.
Napínavé, velmi čtivé, je to jako droga, nebudete chtít přestat!

01.03.2016 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Jeden vzteklý stařec avšak skrývající neobyčejný životní příběh, který obsahuje jak světlé, tak i stinné stránky. I když ty stinné masivně převládají. Mě kniha naprosto uchvátila!

01.03.2016 4 z 5

Šťastný princ (1 pohádka) Šťastný princ (1 pohádka) Oscar Wilde

Dodá vám pocit, že jste se ocitli v jiném světě, v takové milé pohádce. Na chvíli se pro vás zastaví čas a jen hltáte stránky popsané překrásným příběhem.

01.03.2016 5 z 5