WoodoX WoodoX komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Mňa kniha prekvapila, veľmi príjemne. Napätie dokázali autori stupňovať povoľne až do konca, i keď popravde sa mi už niekde za prvou polovicou strácali súvislosti v deji. Nič to však nemení na fakte, že kniha sa mi veľmi páčila, nadchla ma a vzbudila ďalší záujem o meno Lars Kepler.

19.10.2014 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Klasika je proste klasika a len ťažko sa hľadá niekto, komu by sa to vyslovene nepáčilo. :-)

29.08.2014 5 z 5

Krvavý oheň Krvavý oheň Juraj Červenák

Táto trilógia je rovnakou sínusoidou ako Pán Prsteňov - pričom prvý diel bol fantastický, druhý troška zaostával, ale tretí to dorovnal, ba čo viac aj vysoko prekonal. Perfektné zakončenie tejto trilógie, Ďuro Červenák sa predviedol v plnom objeme jeho talentu.

27.09.2013 5 z 5

Metafysika lásky a hudby Metafysika lásky a hudby Arthur Schopenhauer

Taký užší koncentrát z inak pôsobivých prác od Schopenhauera.

10.09.2013 3 z 5

Čo by mali muži podľa žien vedieť Čo by mali muži podľa žien vedieť Barbara De Angelis

Zo začiatku som troška zaváhal, či je dosť fundovaná na to, aby poskytovala takéto informácie aj mužom, a aby jej vôbec niečo uverili. Že či to nie je nejaká ďalšia televízna predavačka svojich kníh. No neskôr popri čítaní tých ďalších riadkov zisťujem, že tá kniha má vytrhnutý obsah zo života a dosť často netreba podceňovať o čom Barbara píše. S priateľkou to máme reálne odskúšané, že medzi mužom a ženou to funguje (dosť často) ako táto pani píše.

10.09.2013 5 z 5

Radhostov meč Radhostov meč Juraj Červenák

Dosť slabšie ako jednotka, ale nič to nemení na tom, že to je dobrá kniha s kvalitným obsahom od Juraja Červenáka.

10.09.2013 3 z 5

Vládca vlkov Vládca vlkov Juraj Červenák

Majstrovské dielo; na pomery slovenskej literatúry niečo neskutočné a dychberúce.

07.09.2013 5 z 5

Na Západe nič nové Na Západe nič nové Erich Maria Remarque (p)

Nemám v podstate čo vytknúť. Realisticky napísaná kniha z vojnového prostredia, ktorá nepozná cenzúru pred ničím a nezakrýva najcitlivejšie momenty krásnymi metaforami (ktoré však nechýbajú inde).

20.02.2013 5 z 5

O pověrách a zázracích O pověrách a zázracích Robert G. Ingersoll

Možno keby pán Ingersoll mal čo povedať a vedel to povedať čo najrozmanitejšie, tak to je v poriadku. Ale reinterpretácia toho istého v štyroch odsekoch sa čítať nedá. Každá minikapitolka je súhrn minimálne toho, čo už v knihe bolo ešte predtým. Omielanie jedného a toho istého a dookola. Naviac autor dohovoru sa ešte chváli, že dotyčný bol výborným rečníkom. No neviem, či je to pri takýchto témach, ako rozoberá v knihe, plusom.

11.02.2013 1 z 5

Vládca času - Fantastické poviedky Vládca času - Fantastické poviedky Antoni Lange

Na dobru, kedy bola kniha napísaná, je to vcelku fajn aj dneska...škoda, že ide zbierku poviedok, kde ich je pár lepších a pár je zas menej zaujímavejších, preto je hodnotenie také, aké je. Pokiaľ by som mal hodnotiť iba niektoré, ako sú Kométa, Almanzor alebo Memorandum doktora Čang-Fu-Liho, tak by to bolo za 5*, ale takto nie. Ale stojí to za prečítanie.

04.02.2013 3 z 5

Co by měl muž vědět o ženě Co by měl muž vědět o ženě Nancy van Pelt

Vcelku stručná a dosť minimalistická kniha, ale vcelku vzaté, je to bez omáčok a vo výsledku som sa z toho dozvedel asi toľko, akoby som prečítal inú knihu podobnej témy.

21.01.2013 4 z 5

Invázia z galaxie Invázia z galaxie Robin Cook

Mne sa to veľmi páčilo, aj obohatilo, som spokojný. I keď to malo slabší stred príbehu, začiatok bol perfektný, koniec taktiež, takže to odpustím.

21.01.2013 5 z 5

Ľavá ruka Boha Ľavá ruka Boha Paul Hoffman