Metafysika lásky a hudby

* hudba * láska * metafyzika * německá filozofie * voluntarismus

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76594/metafysika-lasky-a-hudby-76594.jpg 3.824
Literatura světová, Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Votobia

Kniha Metafysika lásky a hudby

Aeon
03.05.2020

filozofia buddhizmu vysvetlena v europskych terminoch a mysleni. cast o pudoch ako hnacej sile a zvratenie klamu o laske ako niecom skutocne romantickom je skvostna. genius je proste genius. bol, je a bude vzdy nepochopeny vdaka svojmu detskemu pohladu na cistu podstatu veci o sebe :)

Magdalen
30.11.2019

Já vám nevím, dlouho jsem sice nečetla úvahy skutečně tak vybroušené, že by připomínaly diamant (předmluva), ale sem tam se mi nedaří s autorem souhlasit. Některé myšlenky, které Šopák opírá o biologický výzkum budou nutně trochu zastaralé, není to úplně nejnovější dílo. Knihu jsem každopádně zhltla za jeden den a v mysli se k ní pořád vracím a jeho myšlenky v hlavě převracím, takže ji doporučuji určitě dál. :)

warca
23.01.2019

Metafysika lásky byla dost zajímavá. Nemohu ale souhlasit se všemi jeho názory. V další části, která se týkala hudby, mě zaujalo už méně věcí a potom poslední část o géniovi, jsem nějak nedokázala pochopit. Bylo to napsáno takovým složitým archaicým jazykem a člověk se musel na čtení hodně soustředit.

blindone
03.11.2017

Ufff. Nejlepší kniha na záchod.

WoodoX
10.09.2013

Taký užší koncentrát z inak pôsobivých prác od Schopenhauera.