Wendysek Wendysek komentáře u knih

Kniha pravé lásky Kniha pravé lásky Juan Ruiz

Pseudo-autobiografie Juana Ruize (arcikněze z Hity), kde se zabývá zejména poučováním mužů o lásce, ale zároveň zmiňuje všechny možné negativní vlastnosti za pomoci bajek. Většina díla je psána v tzv. "cuaderna vía" metrice podle schématu AAAABBBBx2 v jedné sloce. Četlo se to poměrně snadno i díky výborné práci p. překladatele Antonína Přidala, klobouk dolů!

22.10.2012 4 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Ještě v životě jsem v žádné autobiografii nepotkala takovou škálu emocí. Kniha má pestrý náboj, kde si každý najde něco svého, nejlépe všechno ;o). Nečekala jsem, že člověk s takovou minulostí je schopen takových činů jako právě pan Alan Alda a hluboce před ním smekám.

22.10.2012 5 z 5

Romance o Cidovi Romance o Cidovi neznámý - neuveden

Oslavný epos z doby španělské reconquisty. Verše se tu a tam opakují, což není zrovna podle mého gusta, ale děj má na tu dobu spád, takže se mi kniha ve výsledku opravdu zamlouvala.

11.10.2012 4 z 5

Únik Únik Daphne du Maurier

Opět velmi poutavé dílo této slavné spisovatelky, jen mě trošku zklamal otevřený konec. Krom tohoto malinkého vykolejení mě kniha uvedla do báječné atmosféry Cornwallu v kontrastu s hlavní postavou nesnášeným Londýnem. Nechybí ani milostná zápletka, která nemůže být naplněna.

11.10.2012 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Jedním slovem: PERFEKTNÍ! :o)

04.10.2012 5 z 5

Darwinovy hodinky Darwinovy hodinky Terry Pratchett

Moje první ZP věda, ale klobouk dolu. Úvahy jsou velmi propracované a smysluplné a vtipně proložené příběhem mágů NU.

24.09.2012 5 z 5

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Kniha mě bohužel dosti zklamala. Vzhledem k tomu, že jsem nečetla originál, tak nemohu posoudit, jestli je dílo napsáno tak hrozně i v něm, ovšem překlad je naprosto nemožný. Je zde mnoho gramatických a stylistických chyb a spoustu překlepů. Paní překladatelka by si měla překontrolovat klávesu "i" a paní odpovědná redaktorka by možná měla občas mrknout, co vůbec nechá vydat.
Občas se dá objevit i tenká nitka děje, i když by na to člověk povětšinou potřeboval lupu. Rozhodně mě v er-formě neuchvacuje neustále "ach bože" a jiné "ach" průpovídky. Zřejmě by mě neuchvacovaly ani u příběhu psaném ich-formou.
Abych ale nesoudila příliš rychle a příkře, zkusím nakouknout do druhého dílu, a to díky zdejším komentářům.

24.09.2012 3 z 5

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

Po delší době mě "donutila" knížka propřemýšlet pár večerů a pustit se do hloubky, a to s radostí, palec vzhůru oběma dílům, které jsou stejně dobré a zároveň tak odlišné...

09.09.2012 5 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Velmi zajímavá atmosféra a spousta látky k zamyšlení, rozhodně to není "jednorázová" kniha :o)

26.08.2012 5 z 5

Šťastné příběhy Šťastné příběhy Stephen Leacock

Podle mě jeho nejlepší sbírka povídek, škoda, že poslední. s každou přibývající sbírkou (i povídkou) je jeho humor vytříbenější.

24.08.2012 5 z 5

Plující andělé, letící ryby Plující andělé, letící ryby Jaroslav Vejvoda

Povídková kniha se zajímavými náměty a pozoruhodnou atmosférou.

24.08.2012 5 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Mám pocit, že je příběh zbytečně natahován častým opakováním, přestože bez toho by měl lepší spád (děj tam nějaký rozhodně nalézt lze!). Takže když se člověk některými pasážemi "prožvejká", myšlenka není špatná. Těším se na další díl a doufám, že se s vysvětlováním děje dílů minulých krapátek uskrovní. (Tohle se mi líbilo na HP - krátké nezbytné opáčko a jedeme dál)...

19.07.2012 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Viděla jsem inscenaci Jany Eyrové v divadle ABC (v Praze) a přímo musím vřele doporučit! Takovýto výsledek jsem v nejmenším nečekala a smekám ! :o)

11.07.2012 5 z 5