VilkoLy VilkoLy komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Zaklínačské povídky jsou příjemné a pohodové čtení, člověk se občas zasměje a snadno pronikne do tajů bájného světa plného nestvůr s Geraltovým kodexem a jeho "spravedlností." Každá postava je svérázná - sympatická a zároveň něčím odpudivá...A ten konec, sentimentální oko nezůstane suché, ale u oddechového počtení je to žádoucí a radost je dvojnásobná když je to neočekávané.

22.03.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po dlouhé době kniha, která mě uchvátila a mé očekávání nezklamala. Přečtená jedním dechem-opravdu jsem se od ní nemohla odtrnout. A tím,že je to kniha pro děti jsem si připomněla, jak jsem jako dítě knihy hltala.

03.08.2016 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Některé myšlenky a informace zajímavé, ale kniha by se dala o dost zkrátit kvůli častému opakování. Přespříliš ezoteriky a málo medicínských informací. Očekávání nenaplnilo.

13.02.2021 2 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Čteno v 9.třídě na základní škole, kdy jsem "mánii stmívání" propadla. Už tehdy mi docházelo jak plitké to je, ale bylo to velmi čtivé a která z dívek by nepodlehla takové přeslazené romantice, že? Dnes se musím smát, jak jsem se od toho nemohla odtrnout. To se musí autorce nechat, že napsala takový brak, který většinu puberťaček doslova omámil. Knihy mám doma jako milou úsměvnou vzpomínku. Vysoké hodnocení nechávám,protože jsem ty knihy opravdu hltala.

05.08.2016 5 z 5

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

Knihu jsem si vzala jako oddychové čtení k vodě a při prvních stránkách, když jsem zjistila že to není Poirot, myslela jsem, že knihu odložím, ale jsem ráda, že jsem ji dala šanci. Zápletka bych řekla že typicky detektivní - velký génius/padouch a spousta náhod (některé až absurdní - podat si inzerát že sháním info o jisté osobě mi přišel vyloženě dětský, ale omluvitelné u začínajících detektivů). Pentlička, mě osobně nesympatická postava, s pořádnou dávkou kuráže, drivu a bystrosti a oproti tomu na Tommym jsem obdivovala jeho pevné nervy a stálost.
Kniha se hodí jako letní oddychové čtení, čte se snadno, neurazí.

14.09.2020 4 z 5

Sto rokov samoty Sto rokov samoty Gabriel García Márquez

Kniha s tak charakterově pokřivenými lidmi, že se vám bude od začátku jen protivit. Nikdo z postav mi nebyl sympatický- možná jen malá Remeidos, u které jen čekaly až " dozraje" aby ji mohly provdat. Dočteno jen z důvodu abych mohla říct: ne opravdu nelíbilo. Jak tohle může být považováno za skvost literatury? Ani styl jakým to bylo psáno mi nesedl (nudil mě od začátku).

05.08.2016

Atlas fyziologie člověka Atlas fyziologie člověka Stefan Silbernagl

Naprosto úžasná učebnice- hlavně díky schématům a obrázkům. Spoustu věci se zde dá pochopit a nejste zahlceni informacemi, protože vyzvihne to důležité a podstatné. Něco jako memorix v anatomii- bude vám velmi užitečná, učit se jen z ní na zk je chyba. Občas moc fyziky a některé údaje se neschodují s "našimi českými učebnicemi".

05.08.2016 5 z 5

Atlas anatomie člověka I. - Končetiny, stěna trupu Atlas anatomie člověka I. - Končetiny, stěna trupu Ondřej Naňka

Podlé mého názoru jsou mnohem lepší Sobottovy atlasy nebo Yokochiho fotografický atlas.

05.08.2016 3 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Čekala jsem mnohem víc- třeba víc morbidnější, třeba zajímavější konec, nebo vtipnější....nic-plytké, ohrané a postrádající nápaditost. Ani kdovíjak čtivé. Prostě zklamání. Romantický film byl 10x lepší a asi i víc pobavil (teda první polovina).

03.08.2016 2 z 5

Histologie Histologie Renate Lüllmann–Rauch

Řekla bych, že se spíš hodí ke studiu ve vyšších ročnících, když si histologii potřebujete připomenout a máte znalosti i z jiných předmětů(a ne jen z anatomie). Pro prváky často nepotřebné informace a ty, které by potřebovaly a které jsou vyžadovány, ty tam chybí.

03.08.2016 4 z 5

Zrození člověka: Embryologie s klinickým zaměřením Zrození člověka: Embryologie s klinickým zaměřením Trivedi Vidhya Nandan (T.V.N.) Persaud

Celkem dobrá embryologie, snadno porozumitelná a ne tak složitá jako Langmanova.

05.08.2016 4 z 5

Memorix anatomie Memorix anatomie Radovan Hudák

Perfektní na opakování (každý student pochopí :D). Když jste v časové nouzi, opravdu se hodí. Super barevná schémata- třeba nervů nebo topografie, která výborně poslouží při pitevnách.

03.08.2016 5 z 5