Viky007 Viky007 komentáře u knih

Krvavé chodby Krvavé chodby Darren Shan (p)

Čím víc dílů, tím víc krve :-D. Tentokrát nás úžasný pan Shan zavede do Lartenova rodného města. Napětí by se dalo krájet, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Chtěla jsem vědět, jestli je Hroozley opravdu vrah.
A záporák vampýr? Trochu magor, ale naprosto tam sedl.

11.09.2015 5 z 5

Upírův pomocník Upírův pomocník Darren Shan (p)

Více napínavé, více krvavé. Darren je pořád malý přidrzlý fracek, který dělá spoustu chyb, ale stejně si ho člověk musí oblíbit. A stejně tak ubručeného Lartena :-).
Konec byl opravdu smutný a dojemný, ale je to jakási brána do světa nemrtvých, takže to tak asi mělo být. Doporučuji!

11.09.2015 5 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Miluji tuhle sérii už od dvanácti :-). Pan Shan je prostě mistr svého oboru, jinak se to říct nedá. První díl je ještě dost dětský - Darren je vlastně malý kluk, který musí opustit lidský svět. A Lartena bych chtěla poznat osobně :-).

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Skvělé! Řekla bych, že o hodně lepší než první díl. Jen mě štve, že se ze Zoey stává tak trochu coura.
Hlavní parta je čím dál sympatičtější, stejně tak i ježibaba Afrodita. A taky mě dojal jeden moment - obvykle nejsem přecitlivělá, ale když ono prostě nešlo nebrečet.

11.09.2015 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Docela mě překvapilo, že je tu tolik negativních komentářů. Mně osobně se kniha líbila, přestože už nepatřím do "teen" kategorie :-). Ano, děj je docela jednoduchý a předvídatelný, ale vynahradily to hlavní postavy (hlavně homosexuál Damien a mrcha Afrodita). Taky se mi líbila spojitost s indiánskými tradicemi, upíří bohyní a živly.
Tato série jako taková není zas tak špatná, nicméně na kvalitě jí ubírá hlavně velký počet dílů. Zábavných bylo prvních pět, potom už to je celkem o ničem, což je škoda.

11.09.2015 3 z 5

Mise Mise Allen Zadoff

Úžasná kniha! A. Zadoff má podobný styl psaní jako můj oblíbenec Darren Shan, takže se mi fakt dobře četla :-).
Nejdřív mi chvíli trvalo zvyknout si na krátké věty a kapitoly, ale autor tím chtěl nejspíš zdůraznit "necitlivost" hlavního hrdiny.
Příjemně mě překvapil konec. Rozhodně se těším na pokračování (jestli nějaké bude).