Vidlička Vidlička komentáře u knih

Hory a staletí Hory a staletí Ivan Olbracht (p)

Smutný, strašný, smutný...chudáci lidi.

29.08.2018 3 z 5

Hříšný Václav Hříšný Václav Bohumil Nohejl

Ta největší agitka pod sluncem! Bavila jsem se nehorázně, na osmdesátá léta bych to netipovala. Každopádně námětově vtipnej nápad, ale literárně samozřejmě nic moc...

24.07.2018 2 z 5

Útěk do Budína Útěk do Budína Vladislav Vančura

Ke svému prvnímu setkání s Vančurou jsem si vybrala prý to "nejlehčí", co napsal. No a skutečně se ukázalo, že lyrika a poetika nejsou mými šálky čaje... Na Marketu budu muset ještě asi dozrát. Pro tentokrát "Neurazilo-nenadchlo", ale k páně Vančurovu umění chovám určitě úctu.

08.06.2018 2 z 5

Hieronymus Bosch – Malířské dílo Hieronymus Bosch – Malířské dílo Walter Bosing

Autorem krásně popsáno a vysvětleno Boschovo dílo, ale veliká výtka nakladateli - čtenář musí neustále a hrozně moc přelistovávat, protože text k obrazům je na jiných stránkách, což je pěknej vopruz...

28.05.2018 3 z 5

Mona Lisa mezi islandskými otázkami Mona Lisa mezi islandskými otázkami Matěj Neznal

Druhá hvězda jen za fotky (kvůli kterým jsem si knihu vůbec půjčovala), protože autorův styl psaní mi teda nesedl ani omylem. Připadalo mi, že tam asi trochu olizoval nějaké změny vědomí přivozující lišejníky.

14.05.2018 2 z 5

Co za to stálo... Co za to stálo... Milan Hein

Tak tohle mě nějak zklamalo... Asi ke Kopejdovi potřebuju i tu vizuální a poslechovou stránku. Asi to byl jen můj pocit, ale jako by pan Hein Kopejdu vytáčel a z toho se stal nerudný dědek. Trochu to napravila "nerozhovorová" část na konci.

10.05.2018 1 z 5

Menší prózy Menší prózy Karel Čapek

V tomto díle asi neudělalo Čapkovi službu množství žánrů pospojovaných do jedné knihy... Ale čapkovinou to samozřejmě dýchá krásně.

03.05.2018 3 z 5

Hospodářský, sociální, kulturní a politický vývoj Podkarpatské Rusi 1919-1939 Hospodářský, sociální, kulturní a politický vývoj Podkarpatské Rusi 1919-1939 Jan Rychlík

Vyčerpávající práce plná statistických i jiných údajů, která vám dá přehled toho, jak a kam se Podkarpatská Rus během "našich" dvaceti let posunula.

30.04.2018 3 z 5

Královny a kněžny české Královny a kněžny české Jaroslav Čechura

Moje trochu srdcovka, protože to byla jedna z mých prvních "faktu" a naprosto mě uchvátila a historie mě už nepustila, takže 5* prostě musím.

28.03.2018 5 z 5

Ludvík Feigl, Čech známý i neznámý Ludvík Feigl, Čech známý i neznámý Magdaléna Rychlíková

Zajímavý pohled přes hranice na východ v době na přelomu 19. a 20. století, a na to jak tam žili a působili čeští krajánci.

22.03.2018 3 z 5

Kolokvium o životě a díle Bohumila Němce Kolokvium o životě a díle Bohumila Němce Vlasta Mádlová

Spousta zajímavých informací o šiřší veřejnosti ne tak známé osobnosti formou faktů i vzpomínek pamětníků. Čtenář si udělá obrázek i o vývoji nelehké doby, ve které Němec žil a působil. Zajímavé i pro laika.

22.03.2018 3 z 5

Zrádné síly Zrádné síly Nick Arnold

Opět spousta seriózních i těch absolutně neseriózních faktů a hlodů, tentokrát o zrádných sílách. Ať žije Děsivá věda!

21.03.2018 3 z 5

Léto sira Lancelota Léto sira Lancelota Richard Gordon (p)

Jak strašně ale krásně mi sir Lancelot lezl celou knížku na nervy!
Odpočinkovka se spoustou anglického humoru. Doporučuju, a i další Gordonova dílka podobného charakteru.

07.03.2018 3 z 5

Česká přísloví Česká přísloví Josef Lada

Ilustrace překrásné, ale bohužel text Ladův není, takže jen 3*...

21.02.2018 3 z 5

Damoklův meč a další známé příběhy z doby dávné a nejdávnější Damoklův meč a další známé příběhy z doby dávné a nejdávnější Hana Doskočilová

Taky mě mrzí, že jsem se o tomto druhém díle dozvěděla až v dospělosti, ale i tak je to kouzelné čtení a je super, že děti mohou poznat něco z historie a legend takhle skvělou formou.
Ilustrace páně Filcíka ovšem jako vždy vévodí! Všimli jste si těch nazelenalých nebožtíků?! :-))) Trochu drsňárna, ale děcka to ráda, a určitě to zkousnou. No, jen ať se učí...

11.02.2018 4 z 5

Jak jsme se zbláznili: můj táta Ota Pavel a já Jak jsme se zbláznili: můj táta Ota Pavel a já Zuzana Peterová

Chvílemi i veselé čtení o moc moc neveselých věcech. Člověk rád zavzpomíná na autora tak úžasných knih...

09.02.2018 3 z 5

Proč se klepou řízky Proč se klepou řízky Vladimír Mikeš

Pro někoho, kdo se zajímá o to, co vkládá do pusy - proč a nač - určitě knížka, kde si najde něco, co nevěděl. Určité kapitoly mi připadaly šité trochu horkou jehlou a jiné zase příliš podrobné, ale pár zajímavostí si najde asi každý. Za mě neurazila, nenadchla.

05.02.2018 2 z 5

Veřejná společnost SF Veřejná společnost SF * antologie

Jé, tak tyhle povídky se absolutně trefily do mého vkusu - množství kratších dílek, ale o to více nejrůznějších a překvapivých námětů! Vždycky mě příjemně udiví, co všechno si lidé dokáží vymyslet :-). Skutečně doporučuji!

19.01.2018 4 z 5

Povznesení Henryho Wilta Povznesení Henryho Wilta Tom Sharpe

Bohužel musím souhlasit s Koka. Pořád dobrý, ale na "jedničku" to prostě nemá. Asi proto, že HW neměl tolik prostoru pro svoje neskutečný úvahy a hlody...

02.01.2018 3 z 5

Sója v naší kuchyni Sója v naší kuchyni Milada Zemánková

Zdravá levná bílkovina např. jako alternativa pro vegany!

11.12.2017 4 z 5