Menší prózy přehled

Menší prózy https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192868/bmid_mensi-prozy-GEa-192868.jpg 3 7 7

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Menší prózy. Přihlašte se a napište ho.

Jaruš7
01.12.2019 5 z 5

Taková blaženost česky sestavených mouder.
Ani se nedivím tomu přátelství s Prvním prezidentem. Bylo podnětné z obou stran.
Citace:" Vím, ..že vás zrovna zaměstnávají volby...a že v takové chvíli není místa pro moudrost, a ani pro rozum, volby jsou příležitost chytráků.
Chytrost - rozum - moudrost znamenají schopnosti intelektu a mají docela různý smysl.
Například- Chytrý politik může být docela dobře taškář a škůdce republiky, ale rozumný je ten kdo dovede řídit věci k obecnému užitku a chválihodně. Kdežto moudrý, to cítíte všichni, je tkř. otec vlasti, je to srdečné."
Chytrost je dar, nebo talent;. je zlomyslná, krutá, využívá slabosti jiných ke svému zisku a vede k úspěchu.
Rozum je přednost, čili síla; Je krutý k člověku, spravedlivý k účelům a vede k nápravě.
Moudrost je ctnost; nemůže být krutá, neb je sama blahovůle a sympatie, nehledá zisk, vede k harmonii." ( Aghaton čili O moudrosti)

Pro příští volební kampaň na post NEJ jako titul VZORU pro voliče a bezmezně zaegované kandidáty.¡!!!!!!!!!!!!!!

Vidlička
03.05.2018 3 z 5

V tomto díle asi neudělalo Čapkovi službu množství žánrů pospojovaných do jedné knihy... Ale čapkovinou to samozřejmě dýchá krásně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Menší prózy v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech1x

pohádky bajky aforismy apokryfy české povídky

Autoři knihy

Karel Čapek