VictorT. VictorT. komentáře u knih

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Táto kniha zo série sa nejako nepovedla akoby už autor bol vyhorený a celé to pripadalo naivne písané školákom, ktorý má za úlohu napísať knihu. Neodporúčam.

20.12.2022

Úlomky vzpomínek Úlomky vzpomínek Miroslav Graclík

Marika Gombitová je fenomén na slovenskej hudobnej scéne. Vďaka za ňu! Knihu odporúčam - je krásna s množstvom fotografií.

08.11.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Nepáči sa mi kniha - okrem reálií. Inak pre mňa prepadák. Prvá a posledná kniha od tohto vtipálka. Škoda mojich euríčiek investovaných do knihy!

22.03.2022 odpad!

Lest Lest Sandra Brown

Lest bola moja úplne prvá "BROWNOVKA", verím však, že nie posledná. Spisovateľka dokáže skĺbiť detektívku, napätie, vraždu, akciu a romantiku tak, že dej pôsobí vyvážene a zaujímavo. Je napísaná ľahko a číta sa nesmierne rýchlo. Kniha čitateľa zavádza do bludiska nečakaných zvratov a príjemného dobrodružstva dvoch priťahujúcich sa ľudí. A čo všetko je v knižke "outfox" nájdete odpoveď.

26.01.2022 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

V knihe ma najskôr bavil osud Claire a v druhej polovici Evin. Škoda rýchleho ukončenia autorkou osudu Evy. Pravdupovediac očakávania boli väčšie, najmä už v spomínanom ukončení. Autorka sa mohla viac "pohrať" s ďalším životom Evy. Za mňa priemerná kniha, ktorá je fajn pohodovým a oddychovým čítaním...

10.05.2021

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Kniha prečítaná a ako bonus aj vypočutá z CD, ktoré si často púšťam. A jedno múdro pána Horníčka: " Mezi lidmi je, žel, příliš mnoho netrpělivosti. A přece by stačilo takové vysvětlení, ke kterému jsme dospěli my, aby jeden chápal druhého, každý skoro každého, všichni všechny."

18.03.2019

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Milá kniha od súčasnej českej autorky Ivanky Deváté. Je venovaná chalupárčeniu, stanovaniu, skrátka dovolenkám a tiež spomienkam na rodinu a samozrejme na exmanžela Josefa Vinkláře. Páčila sa mi, až na ten záver, ktorý bol podľa mňa dosť pochmúrny... Ale dávam plný počet bodov a odporúčam :-)

13.02.2019

Hodvábnik Hodvábnik Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Kniha pojednáva o spisovateľovi, ktorý sa na niekoľko dní "vyparil" - pripomína mi to A. Christie, ale, žiaľ, v tomto prípade to skončilo smrťou spisovateľa. Súkromný detektív, ktorým je Cormoran Strike nájde jeho telo. Táto kniha je voľným pokračovaním knihy Volanie Kukučky, na základe nich bol spracovaný miniseriál ... Takže odporúčam pre čitateľov, ktorí majú radi detektívny žáner z prostredia Anglicka, Londýna.

03.11.2018

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Kniha, od ktorej sa človek nemôže odtrhnúť. Naozaj veľmi čtivá. Ak porovnám s Dánom, tak lepší je práve Neuer. Len tak ďalej. Za mňa plný počet bodov plus bonus za pohltenie do deja.

02.11.2017 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Rozhodne kniha, ktorá stojí za prečítanie. Hoci nie je v celej knihe použitá priama reč, rozprávanie má spád a prostredie a aj doba je nám Čechoslovákom veľmi, veľmi blízke.
Pôžitok z čítania!

06.02.2017 5 z 5