veronikahessy veronikahessy komentáře u knih

Muž se zlatým torkézem Muž se zlatým torkézem Simon R. Green

Knihu mi půjčila kamarádka a je to první dílo od tohoto autora, které jsem zatím četla. Dílo je napínavé,četlo se mi dobře,ale musela jsem si vypsat všechny postavy, abych měla přehled, o kom je zrovna řeč. Už mám ale půjčený další díl a těším se :)

16.05.2019 5 z 5

Princ od Topolů Princ od Topolů Chris Platt

Přestože již nejsem cílová skupina, bylo to moc milé počtení. :-)

15.05.2019 5 z 5

Biologie rostlin pro gymnázia Biologie rostlin pro gymnázia Lubomír Kincl

Kniha mi skvěle posloužila na zopakování botaniky. Ačkoli jsem studentka gymnázia, používali jsme jinou učebnici. Teď už nemám v tomto oboru biologie zmatek :)

Měsíc v sedle Měsíc v sedle Lauren St John

Na knihu jsem narazila na internetových stránkách antikvariátu 11, když jsem hledala příběhy o koních. Mohla by být klidně delší, jelikož se mi dost líbila :) Pokud milujete koně, je to kniha pro vás :-)

Romeo & Julie 2300 Romeo & Julie 2300 Vladimír Páral

Mám ráda sci- fi literaturu a z tohoto důvodu jsem sáhla i po této knize. Má očekávání naplnila. Jestli ale takto bude vypadat svět v roce 2300, tak nevím, zda bych v něm chtěla žít. Umělý sníh a umělé jídlo není zrovna nic pro mě :-D Hlavním hrdinům jsem fandila, aby si k sobě přes všechny ty překážky našli cestu a co vydržela Manka v táboře je obdivuhodné :)

Měsíční kruh Měsíční kruh Eleanor Jones

Napínavá kniha, trošku fantasy..líbila se mi :))

23.03.2019 4 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Tak tahle kniha se mi hodně líbila. Jako malá jsem trávila hodně času v přírodě a aspoň takto jsem si to mohla připomenout. Některé pasáže byly velice dojemné - hlavně ty s tatínkem, jak sháněl kapry. Určitě si ji přečtu zase znovu a dávám plný počet hvězdiček.

26.02.2019 5 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Gabi Adam

Chtěla jsem si zase přečíst nějakou knížku, kterou jsem měla ráda jako mladší. Ikdyž je mi 25 let,dost jsem se o Diabla bála :) Hezky napsané:)

15.02.2019 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Skvost :) Kniha i film

25.01.2019 5 z 5

Karlštejnské vigilie Karlštejnské vigilie František Kubka

Tématem této knihy jsou příběhy o ženách ...a to je aktuální v každé době :-D Historické knížky moc ráda nečtu. Po téhle jsem sáhla, protože je spojená s hradem Karlštejnem a to je mé oblíbené místo na výlety. Povídky byly místy vtipné, některé zase tragické,ale u čtení vás to udrželo. Vypravěči se střídají po kapitole..já bych ocenila, kdyby byly povídky od jedné osoby napsané hned za sebou, třeba všechny povídky od Buška z Velhartic, pak všechny od krále Karla...při delším čtení jsem se vždy musela vracet na začátek, abych věděla, kdo zrovna vypráví.,

04.01.2019 3 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Anne Songe jsem objevila na instagramu, kde se mi líbily její příspěvky. Nabádá lidi k sebelásce, nezávislosti na druhých, žít si tak,abychom byli spokojeni sami se sebou. S tím mám problém i já, proto jsem po knize sáhla. Autorka není psycholožka, ale čerpá ze svých zkušeností - měla jsem tedy srovnání, zda prožíváme to samé. Nejvíce mě bavilo psaní na volné řádky - měla jsem si vzpomenout, co jsem měla ráda v dětství, co mi dělá radost i teď, jaké mám sny...hlavně u toho dětství se mi vybavily dávno zapomenuté věci. Pokud psychologii studujete a hledáte nějakou literaturu do školy, tohle vás asi příliš nepotěší. Pokud chcete relaxovat a třeba se i o sobě něco dozvědět, můžete si Továrnu na sny přečíst :)

04.01.2019 3 z 5

Lidé na křižovatce Lidé na křižovatce Marie Pujmanová

Knihu si původně koupil můj manžel v antikvariátu,ale já jsem jí chtěla taky dát šanci. Četla jsem už totiž Pacientku doktora Hegla, která se mi líbila. U této knihy to byl bohužel opak, při čtení jsem se nudila, nějak mě to téma neoslovilo.

17.12.2018 odpad!

Pacientka doktora Hegla Pacientka doktora Hegla Marie Pujmanová

Tak tahle kniha mě přímo dostala. Do děje jsem se začetla už od první stránky a knihu přečetla za 2 odpoledne. Ačkoli autorka pochází z minulého století, téma je aktuální i v dnešní době. Do poslední chvíle jsem netušila, co se s Karlou a Járou stane a bavilo mě představovat si různé konce. Kniha se líbila i mému manželovi, ale já bych ji doporučila spíše ženám.

21.10.2018 5 z 5

Agorafobie a panická porucha Agorafobie a panická porucha Ján Praško

Trpím panickou poruchu a díky této knize jsem si uvědomila, že se příčina může skrývat i v událostech z raného dětství a zamyslela jsem se nad svým způsobem života. Možná kdybych si ji přečetla dříve,nemusela bych se ani dopovat antidepresivy.

25.09.2018 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Tady opět musím dát plný počet hvězdiček. Knihu mi doporučil manžel, zezačátku jsem jí moc šanci nedávala, protože patří do skupiny ,,válečné", které moc v oblibě nemám. Ale od okamžiku, co se Pavel s Ester potkali, mě příběh tak chytil, že jsem se začetla a nepřestala, dokud jsem se nedostala na konec :) Nejvíce se mi asi líbilo to, jak autor popisuje Petrův strach z války, z toho, aby se neprozradilo, kde se Ester ukrývá..to jsem četla se zatajeným dechem. Myslím, že by se o knize dobře mluvilo i u maturitní zkoušky.

18.09.2018 5 z 5

Dravý proud Dravý proud Angela Dorsey

Dojemné :) Přestože už je kniha nejspíš mimo mou věkovou skupinu, neubránila jsem se slzám :)

04.09.2018 4 z 5

Lístek lásky Lístek lásky Émile Zola

Už jsem četla od Zoly ,,Sen",ale tahle kniha se mi líbila více :-) Rozčilovalo mě ale chování Jany.

06.08.2018 4 z 5

Vánoční koleda čili Vánoční povídka s duchy Vánoční koleda čili Vánoční povídka s duchy Charles Dickens

Tento skvost si zaslouží 5 hvězdiček :)

04.07.2018 5 z 5

Hodný, zlý a nemrtvý Hodný, zlý a nemrtvý Kim Harrison

Dost jsem se v knize ztracela,bylo tam na me moc postav. Az od pulky jsem se zacetla.

17.06.2018 2 z 5

Tygřík Vaska Tygřík Vaska Olga Vasiljevna Perovskaja

I když kniha jistě není určena pro moji věkovou skupinu,ráda se k ní vrátím. Příběh o tygříkovi a Grošáčkovi mě rozbrečel na dobrou půlhodinu. Neumím si tedy představit,že bych tyto pohádky poslouchala jako malá před spaním :-) . Jsem ráda,že jsem si mohla po delší době přečíst knihu,kde vystupují zvířata:-)

15.05.2018 5 z 5