Věrča18 Věrča18 komentáře u knih

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Skvělá čtivá knížka, zajímavě popsán osud vily a jejich obyvatel, která pobaví a zároveň poučí. Děj se odehrává od meziválečného období do devadesátých let minulého století, osudy hlavních hrdinů se protkávají celou knihou. Těším se, až vilu sama navštívím a nasaji její atmosféru. Za mě 5 hvězd.

15.04.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásná knížka, která ve mě zanechá dlouho silný pocit. Nejsme moc zvyklí dívat se na válku z pohledu německých lidí, zvlášť dětí... Ale i oni trpěli a žili a živořili...Některé věty mi nedávaly smysl, asi jako by to bylo přeloženo virtuálním překladačem... Nebyla to však knížka, ke které bych utíkala s nedočkavostí, co bude dál. Spád nastal až na konci knihy... Film se mi zdál lepší...

06.03.2015 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Velmi zajímavá kniha, skvěle zpracována. Líbilo se mi, že jsme mohli sledovat myšlenky a emoce hlavních postav, jelikož je kniha psána střídavě z jejich úhlů pohledu. Trochu zklamáním pro mne bylo, že zápletka byla jasná velmi brzy a zbytkem knihy jsem se musela trochu prokousávat, možná zbytečně obsáhlé, snad proto, abychom dobře pochopili, jaké to je žít s aspergerem, a to z pohledu nejen postiženého chlapce, ale i jeho otce, matky, bratra a dalších zúčastněných.

21.01.2015 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

krásná kniha

03.09.2014 5 z 5

Madame dnes přijde později Madame dnes přijde později Susanna Kubelka

Kniha se mi zdála docela nudná, zbytečně zdlouhavá, popisky jak skvěle hrdinka vypadá, jak je nejkrásnější, má nejlepší vkus, všichni ji chtějí, trochu sexu, plytké, určitě bych nedoporučila.

14.07.2014 1 z 5

O ženách vím všechno / Pro lásku by vraždil každý O ženách vím všechno / Pro lásku by vraždil každý René Decastelo

Čtivá knížka. O ŽENÁCH VÍM VŠECHNO popisuje praktiky ve světě rádoby celebrit. Každý spí s každým jen pro podporu svého "úspěchu" na výsluní bulváru. Pokud autor čerpá z alespoň trochu s dnešní reality, žasnu nad promiskuitou alá hippies, která snad dnes není ani možná bez následků. PRO LÁSKU BY VRAŽDIL KAŽDÝ popisuje příběh choromyslného novináře, který opravdu nezvyklým, řádně promyšleným způsobem zavraždí několik lidí. Z čeho autor čerpá, to by mě zajímalo, protože jestli se mu honí hlavou to, co připisuje hlavní postavě, tak Evo, pořiď si bodyguardy:-)

03.03.2014 5 z 5