Madame dnes přijde později

Příběh vídeňské architektky ve středním věku, která se rozhodla žít v Paříži. Zde se zamiluje a později provdá. Manžel ji však zklame svým plytkým chováním a ona svou situaci řeší temperamentním způsobem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48920/madame-dnes-prijde-pozdeji-fCU-48920.jpg 3.673
Vydáno, Knižní klub

Madame kommt heute später, 1993

Kniha Madame dnes přijde později

veronika9761
14.09.2020

Sympaticka zalezitost, ale bez posledni kapitoly by ji to sluselo mnohem vice.

yonda
08.03.2020

Jak už jsem jednou uvedla, na této autorce mám nejraději styl jakým bohatě popisuje oblečení, jídlo, interiéry atd. tento příběh ( a téměř všechny její ostatní) jasně fandí ženám středních let a dost (možná až moc optimisticky ) povzbuzuje. Nevadí, já si dala knihu kvůli výzvě (vysněné povolání) a příjemně si u čtení odpočinula.

cmelda87
16.01.2020

Jediné, co se mi na celém tom příběhu líbilo, když Tizia popisovala svoji práci - úpravy všech těch bytů. A taky poslední asi dvě kapitoly. A to je tak všechno..

Marla
02.08.2018

Chudinka podváděná bytová architektka, která včas prozře a s leknutím si uvědomí, že má hluboko do kapsy/byt sice plný starožitností, ale to se nebere:)/. Včas tedy opustí toho ach tak francouzského nevěrníka a za vyzpěvování ód na vegetariánství a ručku v ručce s kolouškem míří vstříct nádherné budoucnosti. Ale jo, jako oddychovka celkem ušlo:)))

Rup
22.11.2017

... jestli nezemřeli, žijí šťastně dodnes. Poslední hlt kávy bývá nejsladší a zde je konec opravdu hodně přeslazený. Jinak se jedná o čtivo vcelku dobré, tedy pokud neočekáváte něco hlubokomyslného. Taková lepší červená knihovna. Dokonce i překlad, odmyslíme-li si všechna pak a potom a většinu ukazovacích a přivlastňovacích zájmen, přinejmenším neuráží.

MOu598
04.10.2017

Četla jsem v říjnu 2005. Podle mých poznámek:
Atraktivní prostředí, jinak nic moc.
Citát:
"Bez zbytečností je život lehčí."

laklom53
24.12.2016

doporučuji,dobrá kniha

Lenka1386
29.11.2016

Na úvod musím napsat, že jsem měla na knize jinou obálku - tahle by mě nejspíš trochu odradila. Ale bavilo mě to. Zpočátku moc! Těšila jsem se, jak to bude a kdy už dá konečně manželovi co proto. Dokonce jsem dostala chuť předělat byt a zkusit vegetariánské menu. Ale pak se to nějak zvrtlo. Po půlce to začala být nuda přitažená za vlasy, románek se zajíčkem, který se překlenul v lásku až za hrob, propagace super zdravého životního stylu a víra v dlouhověkost. No, všeho moc škodí. Dočetla jsem a šla na hamburger.