Věrča18 Věrča18 komentáře u knih

Lovec v pasti Lovec v pasti Sofie Králová

čtivá, zajímavá zápletka

25.10.2018 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

čekala jsem trochu více, kniha se četla dobře, ze začátku vcelku nezáživná, s postupujícím dějem lepší a lepší

25.10.2018 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Já nějak tak nevěřím knihám, které píšou ženy a popisují co se honí v hlavě mužům, četlo se vcelku fajn, ale nedůvěra mě provázela celou dobu.

02.10.2018 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Super knížka, která mě pobavila, pohladila, rozesmála i rozplakala, super oddychové čtení, které v sobě skrývá mnohem více...

02.10.2018 5 z 5

Hříšné vztahy Hříšné vztahy Petra Poncarová

Docela čtivá knížka o vztazích po pár letech manželství, všichni hledají lásku, pochopení, uznání, to, co jim schází a nakonec je stejně nejjednodušší zůstat "doma"...

15.06.2018 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Krásné hladivé čtení, ale tak nějak mě nic nenutilo číst dál...

04.10.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

No čekala jsem víc. Výborný nápad zpracování příběhu z pohledu dvou postav, celkem se dobře četla, ale úplné uau to nebylo. Opravdu drsný začátek mě trochu vyděsil.

21.09.2017 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tak tuhle knihu jsem přečetla až po Okamžicích štěstí. Jednodušší téma, čtivější, vtipnější, zábavnější však byla rozhodně.

21.09.2017 4 z 5

Sedm žen doktora Cynického Sedm žen doktora Cynického * antologie

Výborné čtení na lehátko na pláž, vtipné povídky, které se dobře četly (mimo jedné od BB, která jaksi vybočovala).

21.09.2017 4 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Po této knize jsem sáhla víceméně nedobrovolně, na dovolené, když už jiné možnosti nebyly. Musím říct, že mě chytla od prvního okamžiku, byla velmi dobře napsaná, příběh zajímavý a poutavý. Líbilo se mi propojení více zemí (Dánsko a Litva), mnoho typů lidí, motivů jejich jednání, za mě OK.

21.09.2017 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Moc milá knížka, krásný jemný rozhovor, ale nemělo to šťávu, četla jsem to hrozně dlouho, nic mě nelákalo číst dál... Zbigniew je úžasný čístý člověk, inspirativní, hladivý.

05.08.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

super čtivá knížka, mnoho postav, mnoho osudů, zajímavě propojené. Jen jsem k tomu musela mít pavouka, abych mohla mrknout, kdo vlastně s kým a co:-)

05.08.2017 5 z 5

Pod cypřišem se sklenkou ouza Pod cypřišem se sklenkou ouza Pavla Smetanová

Zajímavá knížka, která úžasně přiblíží řeckou kulturu a myšlení nám, stresovaným Evropanům. Řekové jsou v pohodě v každé situaci:-)) Neměli bychom se inspirovat??

09.09.2015 5 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Skvělá knížka. Po své dovolené v Egyptě jsem se toužila seznámit s egyptskou kulturou a myšlením, islámem, což mi tato knížka, navíc velmi čtivá a zajímavá, splnila. Úžasný a silný příběh rodiny, kdy spousta skutků, ač původně s dobrým úmyslem končí katastrofálně, spousta bezpráví v zájmu cti rodiny.

09.09.2015 5 z 5

Vztahová níže Vztahová níže Eva Urbaníková

Knížka zpočátku trochu unylá, pořád popisování každého telefonního hovoru s potencionálním přítelem, chtěla jsem ji odložit. Naštěstí jsem to neudělala a dočetla až do konce a nelituji. Krásně popsané pocity hrdinky, které občas také sami cítíme, dobře uchopené téma lásky k otci a jeho nevěře, lásce ke svému koníčku, která však "trpěla" kvůli lásce k muži, nebo naopak? Otevřený konec je super, každý si může, dle svého, domyslet, jak to dopadlo. Já myslím, že dala přednost rodinnému životu a spokojeným nejbližším. Bude toho jednou litovat?

Robin Robin Zdena Frýbová

Hodně veselá knížka, u které jsem se hodně bavila a zároveň nám dá nahlédnout do psí dušičky, velmi čtivá. Určitě si přečtu další knížky této autorky.

01.09.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem četla na dvakrát. Nejdříve jsem ji nedočetla a pak se mi dostala opět do ruky, tak mi to nedalo a dočetla jsem ji. Kdybych ji však nedočetla, o moc bych nepřišla. Příběh plný absurdit, oceňuji však autorovu fantazii.

01.09.2015 3 z 5

Příběhy zraněné duše: z deníku psychoterapeutky Příběhy zraněné duše: z deníku psychoterapeutky Zuzana Peterová

Zajímavé příběhy, které nutí k zamyšlení, příběhy píše sám život. Nemám moc ráda knihy povídek, tato však dá nahlédnout do různých oblastí prožívání životních krizí. Dobré přečíst.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Asi jsem od knihy čekala více, ale pro zlepšení nálady je dost dobrá.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížka vhodná na odreagování, občas jsem se nasmála, hloubka žádná.

23.06.2015 4 z 5