Veggi Veggi komentáře u knih

Faraon Faraon Wilbur Smith

Mlácení prázdné slámy : ) Kniha ničím nepřekvapí, v podstatě stejná zápletka, stejné překážky, bez boje s Taramešem bych se v příběhu úplně obešla atd., ale i přesto se čte knížka svižně. Taita jako vždy velký "jájista" : )

22.01.2018 3 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Někdy mi až ta Taitova vychloubačnost a sebestřednost lezla krkem a může se zdát, že toto téma je tak trochu "mlácení prázdné slámy", ale já na knihách oceňují především jejich čtivost a jelikož jsem se od ní nemohla odtrhnout, tak i přes pár drobných výhrad, se mi kniha líbila a mohu ji směle doporučit!

06.01.2018 4 z 5

Oživlý Egypt - Živoucí obrazy z dob faraonů Oživlý Egypt - Živoucí obrazy z dob faraonů Mark Millmore

Za mě je to báječná kniha, která člověka seznámí ve stručnosti s nejznámějšími egyptskými panovníky a památkami. Ilustrace jsou velice zdrařilé! Doporučuji všem, kteří se zajímají o Egypt, ale nebaží po znalostech tzv. do hloubky, ale spíše o obecném přehledu.

24.03.2017 4 z 5

Cesty k sobě, miluji se Cesty k sobě, miluji se Marek Havlíček

Knížka se čte úplně sama a velmi rychle! Mrzí mě, že je tolik příběhů, cest a dobrodružství vměstnáno do jedné knihy. Myslím, že by si zasloužilo jen vyprávění o Africe samostatnou publikaci. Někdy mi zůstal až rozum stát nad odvahou/nerozumem (?) autora, když čelil namířeným zbraním apod. Každopádně stojí to za přečtění!

26.08.2016 5 z 5

Už dávno ti chci něco říct a jiné povídky Už dávno ti chci něco říct a jiné povídky Alice Munro

Tak bohužel, knihu jsem nedočetla a skončila jsem u stejnojmenné povídky. Pro mě je to nemastné, neslané...... Proto nehodnotím.

03.03.2016

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Děkuji autorovi a Harrymu, že mi pomáhají přečkat mojí 90 minutovou cestu z/do práce : ) Tento příbeh jsem zvládla za týden a musí říct, že mě bavil. Přišel mi svižný, ze zajímavého prostředí a retrospektiva mě zaujala. Až dočtu tuto serii, bude mi smutno, že to končí ...

27.11.2015 4 z 5

Prachožrouti Prachožrouti Paolo Bacigalupi

Svižné čtění, příjemné na cestu do práce a z, ale že bych si z toho sedla na zadek, to asi ne.

06.11.2015 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tak tohle mi trvalo skoro měsíc než jsem Švábi dočetla! Ale nebojte, nebylo to kvůli nudnému případu, ale protože jsem si usmyslela, že to bude první kniha, kterou přečtu v angličtině (a ne ve zjednudušené podobě jako doteď). Už se těším na další díly : )

01.08.2015 4 z 5

Proč pandy dělají stojku Proč pandy dělají stojku Augustus Brown

Za mě 3* hvězdičky. Četla jsem mnoho nadčených komentářů na tuto knihu a tak jsem si jí půjčila. Asi je spíše pro děti než dospělé, což možná ovlivnilo moje hodnocení. V knize jsou desítky drobných zajímavostí ze světa zvířat, ale často jsou vytržená z kontextu a o některých se domnívám, že nejsou pravdivá. Mě osobně příliš nenadchla právě kvůli krátkým zajímavostem, ocenila bych delší popis a vysvětlení, než telegrafické sdělení, že "kobra vrčí" apod.

22.04.2015 3 z 5

Claudius bůh a jeho žena Messalina Claudius bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Pro mě slabší než první díl, i když je to možná proto, že Claudius zde ze sebe blázna dělat nemusí, to za něj udělá jeho milá ženuška : ) Jinak je nemám co vytknout, krásné pokračování prvního díla.

15.03.2015 4 z 5