Vědmed Vědmed komentáře u knih

Probuď se a zpívej Probuď se a zpívej Zdeněk Zapletal

Připomnělo mi to moji cestu. Vypadá to, že všechny cesty v sobě nesou kus osamělosti, cár melancholie a obrovskou dávku přítomnosti, kdy je člověk spojen se vším.

10.05.2022 5 z 5

Malamandr Malamandr Thomas Taylor

Jak klubko se odvíjející příběh plný napětí. Pln naznaků nutí k pokusům předvídat, jak to bude dál. Barvy autorových slov zvou naši vlastní představivost k malbě společného dobrodružství. Srdce hladící zážitek!

12.04.2022 5 z 5

Artušův pád / The Fall of Arthur Artušův pád / The Fall of Arthur J. R. R. Tolkien

Fragment básně o Artušovi z moudrého pohledu znalce mytologie. Artušův pád nám nabízí pohled do Tolkienovy dílny a jeho úvah nad tvorbou příběhu a skládáním básně. Fascinující je vazba Avalonu na Valinor, z které vane pocit, že těm nejctnostnějším z nás je dovoleno navštívit svět, o kterém nám Tolkien vyprávěl.

07.03.2022 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Ti citliví, co na ně temné síly dorážejí nejvíce, v sobě ukrývají mocný dar je zahnat a zároveň silný potenciál se jim poddat.

19.12.2023

Meč Přísahy Meč Přísahy Brandon Sanderson

Přijmout bolest plynoucí z chyb, které jsme učinili, přehnodnotit svůj pohled na svět a nést břímě odpovědnosti. Otevřít se cestě.

Nejdůležitější je vždy další krok.

28.07.2023 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Věř sám sobě, ale neustále o sobě i pochybuj. Tam, kde si jsi skálopevně přesvědčený o pravdě, prověřuj. Kde nevíš, potvrzuj. I nejlepší skutky mohou být motivovány sobectvím stejně tak jako alturismem. A váhy jsou neustále v pohybu.

28.12.2022 5 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Opakujicí se motiv dívky na okraji společnosti z milujicí rodiny opanující nesmírnou mocí tentokrát ve školním prostředí.

Odmítnou lákavý společenský vzestup a nepodpořit tím tak na nerovných příležitostech založený systém, se kterým nesouhlasíme, vyžaduje velkou míru odvahy a upřímnosti k sobě samému. Privilegovanost pokryvá naše vidění závojem, nicméně život nám přináší situace, kdy jej můžeme odhodit a spatřit realitu takovou jaká je. I když to bolí, stojí to za to. Schopnost vidět rozdíl mezi hrdostí a egoismem chce velkou míru sebereflexe. Být vůči sobě pravdivý je předpokladem růstu.

18.04.2022 4 z 5

Rytmus války Rytmus války Brandon Sanderson

Naděje ukazuje svoji největší sílu ve chvilích beznaděje. Pomyslné dno je bohužel pro každého jiné, tak některé pády vypadají nekonečné. Naštěstí nejsou.

17.09.2023 5 z 5