vcielka vcielka komentáře u knih

Ledový kníže / V příboji vášně Ledový kníže / V příboji vášně Natalie Anderson

Ledovy knize: Taka priemerna. Neurazi. Trochu ma len rozculovali tie ich domnienky: a teraz je to uz naposledy. Bolo to stale dookola a tak unavne

V priboji vasne: ta vesen tam akosi chybala. Nemyslim ani tak vasen medzi hrdinami ale vasen vo vyrozpravani pribehu. Bol bez stavy. Nic sa tam poriadne nedialo. A pritom zaciatok tolko sluboval

12.02.2020 3 z 5

Skandální sňatek Skandální sňatek Nicola Cornick

Nie som si ista, ci 2 hviezdy davam az prilis alebo nie. Ako citala som aj horsie a mozno toto patri do rovnakej kategorie. Prvy diel serie bol o nieco lepsi a dostal 3 hviezdy. Asi pri oboch knihach znizim hodnotenie. Alebo kompromis 1 minus a 2 minus.
Dej nulovy
Charaktery nekonzistentne, nerealne (iba ak by sme ich brali ako soplave deti pred pubertou)
Troma (styrmi) slovami: Bolo to o nicom. A to doslova.
Skoda lebo namet by potencial mal. Akurat, ze zostal z 99%nevyuzity.

12.02.2020 2 z 5

Sázka lady Allertonové Sázka lady Allertonové Nicola Cornick

Nebolo to az take zle. Az nato, ze hrdinka, ktoru uvidel hrdina na plese kurtizan sa po par kapitolach kamsi vytratila a nahradila ju paranoidna hlupa naivka. Boli tam dlho sa tahajuce nezazivne pasaze a nelogicke vsuvky resp vsuvky, ktore pribehu nic nedali. Napriklad tie zbrane a zmienka o holandskom piratovi. Preco to do tohto pribehu autorka vlozila to absolutne netusim. Mozno to suvisi s druhym dielom serie, neviem. Ale v takom pripade to mala viac rozviest alebo to pretkat celym dejom a dodat tomu akusi vahu. Takto to bolo akoby to tam nasilu dolepila. Velka skoda, ze autorka cele nepisala v duchu plesu kurtizan a tej eterickej krasnej zene, ktora pritahovala pozornost kazdeho chlapa.

09.02.2020 3 z 5

Hry na lásku Hry na lásku Juliet Landon

Pacila sa mi podobne ako prva zo serie. Zaujimave je,ze chlapi v tejto serii nikdy nezmetkuju. Su to pevne piliere istotu a rozumu a jedinymi domyslavymi a roztrzitymi a ziarlivymi sebapodcenujucimi su zenske hrdinky. Ale aspon ich nerobi hlupe.

04.02.2020 5 z 5

Skandální poměr Skandální poměr Juliet Landon

Až na ten presladeny záver sa mi to naozaj pacilo. Vaham medzi 4 a 5 hviezdami, pretoze som urcite citala hodnotnejsiu romantiku ako bola tato, ale cerstve dojmy z knizky mi viedli ruku k 5 hviezdickam.

31.01.2020 5 z 5

Venkovanka v Londýně Venkovanka v Londýně Anne Herries (p)

Bože môj už nikdy viac. Začínam sa báť ostatných kníh od tejto autorky. Taká nuda na toľkých stranách... To bol vlažný slabý čaj chudobného človeka s veľkým prebytkom vody. Hlavný hrdina nemastny neslany a hlavná hrdinka hlúpa, ľahkovážna, hlúpa, naivná, hlúpa a hlúpa. Povrchné s nepodstatnymi opismi absolutne nepodstatných veci, čo príbeh nijak neposuvaju, a ktoré sa ani nepoužijú v neskorších pasážach. Ak si chcete ušetriť pár hodín života od zbytočneho balastu, zahoďte túto knihu a ani ju nepredavajte škodoradostne tyransky ďalej.

27.01.2020 odpad!

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Anne Herries (p)

Mám z toho rozporuplné pocity. Na jednej strane sa mi veľmi páčil hrdinkyn prístup k životu a triezve názory ale na druhej strane celé to podanie toho bolo vcelku chladné a neosobné, nehovoriac o tom, že sa tak stretli dokopy asi 5x z toho len raz boli na začiatku pri zoznámení osamote a väčšinou to boli také zdvorilostne stretnutia ako prišla som vás pozvať na večeru. Jedno stretko čo boli ako skupina na výlete spolu áno rozpísané nebolo. Takže v celej knižke sa ak nerátam koniec stretli priamo len 4x ale na konci veľké vyznanie lásky nechýbalo. Do polky knihy sa len opisovali ľudia čo majú prísť na prázdniny ale nepochopila som prečo, keď pre dej nemali žiadny význam a vlastne tam nič okrem kulisy ani nezobrali. A hrdinka väčšinou začínala vetu tým, že zopakovala posledné slová osoby s ktorou diskutovala. Časom ma to už trochu otravovalo. A Jared a jeho problém čo vyzeralo na jednu z hlavných zapletiek bola zrazu totálne utata a nerozpisana, len na konci sa človek dozvie že ten zloduch zomrel. A vlastne všetky pasaze, ktoré mohli byť zaujímavé, boli preskocené a už autorka len písala že je potom. Láska, vášeň, túžba,dvorenie nulové ak nie mínusových hodnotách. Len úvahy a rozoberanie úvah atd

24.01.2020 3 z 5

Vévodova žena Vévodova žena Stephanie Howard

Pekne ale uvítala by som trochu hlbsi náhľad do vojvodovho vývoja a premeny

24.01.2020 3 z 5

Dokonalá hraběnka Dokonalá hraběnka Eleanor Webster

Mne sa to velmi pacilo. To spravanie sa tych ludi bolo napisane realistickejsie nez v inych romnanciach. Robilo to z nich viac smrtelnikov ako hrdinov. Aj styl pisania bol inteligentny. Dokonca som ani necakala happy end :)

21.01.2020 5 z 5

Lord a svéhlavička Lord a svéhlavička Louise Allen

Príjemne prekvapko. Odporúčam. Teraz len zohnať zvyšné časti série :)

19.01.2020 5 z 5

Manželské štěstí Manželské štěstí Annie Burrows

Veľmi sa mi páčilo ako sa na začiatku nemali radi a nepáčilo sa mi ako to stalo a nestiahli sa to ďalej. Sama sebaľútosti a podobne pateticke nedorozumenia už vo mne neevokuju práve to, čo od romantiky čakám.

19.01.2020 3 z 5

Cikánská princeznička Cikánská princeznička Gayle Wilson

Mne sa veľmi páčilo ako bola knižka napísaná a príjemne som ostala prekvapena

19.01.2020 5 z 5

Osudná búrka Osudná búrka Elizabeth Haran

Neviem či je to tým slovenským prekladom, keďže komentár od českého čitateľa predpokladám, čo čítal český preklad, je tak optimisticky. No ja som mala pocit, že čítam vytvor nejakého pubertiak a, čo sa len učí pisat,. Dialógy boli naivné a absolutne nepodstatne. Napísané nezáživné ako keď človek nemá šajnu, čo chce napísať a len tam niečo banálne natlačiť a aj to zostane len v plytkej zdvorilostné hladine akoby si postavy, čo spolu dlhodobo žijú boli len náhodnými známymi a nemali si čo povedať. Potom tie prirodopisne poučky ako z knihy faktov o faune ostrova. Na vajciach sedí otec toľko a toľko dní, jezura nosí vajce vo vaku toľko a toľko dní od až do. Teraz neviem, či spisovateľka chcela napísať naucno- romantickú literatúru alebo len bola unesená všetkými tými znalosťami o tých zvieratách. Ale to isté aj o zakladaní ostrova, sčítaní ľudu atď. Prečo? Okrem toho ju poucoval o tých veciach lodivoda, strážca majaka. Odkiaľ ten všetky tieto informácie vycucal? Ak je ostrov tak krátko obývaný isto už na ňom boli prírodovedci čo to všetko zmapovali krížom krazom a robili niekoľko ročne vedecké štúdie a potom mi jedno také vydanie poslali :) a potom také veci ako ráno našla Milá chorého. Za hodinu prišiel strážca majaka lebo sa dopočul že chlapec ochorel. Na tom území je len ta farma a maják. Bolo skoro ráno a všetky dievčatá ešte na farme spali a farmár zakladal oheň a varil raňajky. A k majáku to nie je na skok. Kto.mu asi tak oznámil túto skutočnosť? Veverička? A takýchto chobotin bola plná kniha. Hrozne dačo. A pritom nápad príbehu je fakt dobry. Skoda len že je vyplnení takymito hlupostami

19.01.2020 2 z 5

Únos vévodkyně Únos vévodkyně Louise Allen

Tak 3.5 hviezdy. Mne sa to celkom páčilo. Určite menej nudné ako druhá kniha tejto serie

11.01.2020 3 z 5

Hraběnka v nouzi / Láska z třešňového pokoje Hraběnka v nouzi / Láska z třešňového pokoje Phyllis Taylor Pianka

Nerozvinute a strohe a priame bez akychkolvek kudrliniek naokolo. Nezlozite, miestami nudne natahovacky. Preklad miestami nedaval vobec zmysel. Niekedy ani chovanie postav mi nedavalo zmysel. Na nekomplikovane citanie

20.11.2019 3 z 5

Búrka v srdci Búrka v srdci Rexanne Becnel

Putave a zaujimave. Citala som uz lepsie pribehy, ale za precitanie urcite stoji.

18.11.2019 4 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Louise Allen

V pohode citanie. Velmi nekomplikovane ale zasa nie az tak hlupe ako niektore harleqeenky zvyknu byt

18.11.2019 3 z 5

Výuka lady Caroline Výuka lady Caroline Patricia Cabot (p)

Velmi vydareny pribeh a zapletka. . Odporucam.

06.11.2019 5 z 5

Skandální chování Skandální chování Loretta Chase

Obavala som sa jej, ale nakoniec prijemne prekvapila

01.11.2019 4 z 5

Baronova nevěsta Baronova nevěsta Joanna Makepeace

No, ja som z tohto pribehu tak nadsena nebola. Strasne nudne. Chybal tomu naboj. Neznasam, ked niektore veci autorka vytiahne, az ked treba. Napr ked Huon brusil a lestil mece Alainovi. Miesto toho, aby autorka na to upozornila dopredu nejakou zmienkou tak to napisala stylom: Esteze Huon posledne dni tie mece lestil a brusil pre istotu, keby ich bolo panovi treba. Slava jeho predvidavosti. To je rovnake ako ked ja si z vrecka vytiahnem kalkulacku, pretoze mi ju prave treba. Ale celkovo hlavna hrdinka nezaujimava, absolutny mis mas charakteru, cisty schizofrenik, Alain nema iskru. Najvacsiu iskru tam mal jeho kamarat rytier Raunald ci ako sa volal. No, ledva som sa prehryzla na koniec tymto nezaujimavo ponatym predvidavym pribehom.

17.10.2019 2 z 5