Vaceda Vaceda komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

O myších a lidech, nebo spíš o o prostém životě nejnižšší vrstvy napříč amerikou, která tak připomíná nádenické práce v Dharmových tulácích. Střet morálky, bezmoci, a naděje, která, jak to už tak bývá, umírá jako poslední.

06.07.2018 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

O myších a lidech, nebo spíš o o prostém životě nejnižšší vrstvy napříč amerikou, která tak připomíná nádenické práce v Dharmových tulácích. Střet morálky, bezmoci, a naděje, která umírá jako poslední.

06.07.2018 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Podle mě krásně uzavřené vyvrcholení trilogie, oproti druhému dílu bravůrně zvládnuté společenské socio-psychologické problémy. Trochu mě v obecné rovině mrzí, že se autor rozhodl zlikvidovat prvek nebezpečí, který se skrýval na povrchu v podobě monster, které barvitě popisoval v prvním díle. Je trochu podezřelé, že dokázaly vymizet během jednoho roku, na druhou stranu chápu, že potřeboval otevřít bránu k vyššímu vývoji konceptu celého uzavření ságy. Konec je moc pěkný, dává čtenáři prostor k vlastní fantaziji.

24.04.2018 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Krásné postapokaliptické dílo.

24.04.2018 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Je třeba dát si pozor na kombajn, který semele vše co mu stojí v cestě.

25.08.2017 5 z 5

Břicho Paříže Břicho Paříže Émile Zola

Skvělá myšlenka, skvěle zachycena realita onoho ponapoleónského období. Nicméně na Zolomi mi trochu vadilo přehnané vykreslování prostředí. Přišlo mi zbytečné, že když vím, že je tam krámek s drůbeží, že se tam válí 3 krůty, 5 holubů, 4 kačeny, 6 hus. Nicméně jsem to ochoten Zolovi neustále dokola odpouštět.

16.08.2017 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Za mě osobně, je to snad první fantasy kniha kterou jsem si přečetl, a dostal jsem se k ní především, kvůli nezměrné hráčské komunitě, mezi nimiž mám přátele. Nemohu nic vytknout, krátké příběhy, dodaly celé knize svižné tempo, a materiál je velmi čtivý, jediné co mi občas přišlo, bylo, že Geraltova mluva a vystupování, občas nekorespondovaly s mou osobní představou vznešeného bojovníka se zlem, který se nazývá Wiedźmin.

31.07.2017 5 z 5