v.july v.july komentáře u knih

Dar Dar Clara Benedict

Myslela jsem si,ze jde o samostatnou knihu s zacatkem a koncem, ale evidetne to bude dalsi serie. Hlavni hrdinka mi prisla ponekud mdla, konec knihy se trochu rozpochodoval, ale celou dobu, co jsem to cetla, me vytacelo jak malo se autorka venuje popisu daru a jak moc rozvadi naivni myslenky Hanky. Kluk ji skoro znasilni a ipresto je taaak krasny, prece i teenageri nejsou tak moc naivni, obzvlast kdyz ma byt postava tak sectela, jak autorka tvrdi. A styl vyjadrovani mi vubec nesedl k postavam, takhle se pubertaci nevyjadruji.

12.10.2019 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Kdyby clovek necetl predchozi dil, tak diky opakovanym odkazum k predeslym udalostem se velmi rychle zorientuje v tomto dilu. Me tyto odkazy spise iritovaly. Prijde mi zbytecne se vracet k tomu jak se postava citila te noci, kdyz se neco udalo opakovane a temer se stejnou intenzitou, jako v predesle knize. Dej nabira na obratkach, je zajimavejsi. Carodejky jsou skvelym zpestrenim, jejich kapitoly me vylozene bavily. Ale to, ze kazda postava je krasna a dalsi je jeste krasnejsi mi prijde absurdni. Vsechny hlavni postavy jsou vykreslene jako nejkrasnejsi bytosti na svete a prijde mi to otravny.

08.03.2019 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Taková prazvláštní slátanina. Moc nechápu, proč to má tak dobré hodnocení. Některé pasáže byly zajímavé, více se mi asi líbily pasáže z dětství a dospívání. Komentáře ala "sponzor letu" připomínali jemnou recesi dnešní společnosti, vše je zaplacené a společenské. Kniha nenadchne ani neurazí.

13.02.2018 3 z 5

Vířící bludiště Vířící bludiště Adam Foulds

Děj je barvitý, konec trochu nedotažený a zdlouhavý. Styl psaní se mi velice líbil, klasika ale v lehce moderním podání. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na skákání z vyprávění jedné osoby k druhé.

27.09.2016 4 z 5

Psí srdce a jiné povídky Psí srdce a jiné povídky Michail Bulgakov

Kniha má krásnou obálku, na to že se mi dostalo do rukou vydání od levných knih, tak bylo poměrně kvalitně zpracované. Njelepší se mi zdála povídka Psí srdce. V dnešní době se roztrhl pytel s fantasy a scifi,ale v době ve které žil autor mi přijde že toho tolik nebylo, ot o více mi psí srdce přijde pozoruhodnější. Povídky se ztrefují do sovětských poměrů, ale některé pasáže by se dali přirovnat i k dnešn společnosti.

31.08.2016 5 z 5

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

Už jsem od tohot o autora četla i lepší knihy, ale i tak je to poměrně dobrý. Nečte se jedním dechem jako Alchymista, avšak některé pasáže jsou skvělé. Takový dobrý průměr.

31.08.2016 3 z 5