uzivatel2668 uzivatel2668 komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Začátkem jsem se prokousávala a konec zhltla jako malinu. Mrazivé čtení.

07.05.2024

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Poslední, snad a na rozdíl od předchozího Bočkova románu, povedený román o Marii Kostce z Kostky. Kniha přečtená jako oddechovka na jeden zátah, ne, že by se četla se slzami smíchu, jako v případě prvního románu, ale dějově povedené. Jen mě Bočkův styl přestává bavit. V každé druhé větě přirovnání... občas se vůbec nechytám a není to kniha, kde bych chtěla dohledávat informace, ocenila bych více děje.

07.05.2024 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Obskurní. Nepotěší, nezklame. Hezký námět, ale spisovatelsky nenaplněný.

07.05.2024 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Některé knihy, ač jsou sebečtenější, prostě nejsou pro mě. Bohyně mě nechytly už od počátku a to jsem se snažila dát jim šanci přes sto stran.

07.05.2024 2 z 5

Krycí jméno Helena Krycí jméno Helena Ariel Lawhon

Úplně mě kniha pohltila. Nedokázala jsem se odtrhnout. Velmi inspirativní. Jaká je síla ženy ve světě mužů? Nezdolná. O to mrazivější, že se jedná o skutečnou hrdinku odboje druhé světové války. Co si z knihy odnáším? Potřebu ochutnat legendární drink French 75 a odstín červené rtěnky :).

07.05.2024 5 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Větší slátaninu jsem nečetla. Nepopírám, že autorka píše čtivou formou, ale taková překombinace fantazmagorických dějů. Když pominu naprosto nejasný začátek knihy, kde se chytáte děje spíše mezi řádky, přes povedený a i pochopitelný (konečně) střed knihy, dojdete nakonec, kde nemá logiku nic. Tohle se prostě nepovedlo a nehodlám dát autorce šanci jakýmkoliv dalším jejím románem.

10.05.2024 odpad!