Uroborus Uroborus komentáře u knih

Kvety v podkroví Kvety v podkroví Virginia Cleo Andrews

Chlapi, prepáčte, občas som si prečítal aj knihy, ktorými si moja manželka, v krásnom období porevolučnom, vyzdobovala knižnicu. A túto pentalógiu som zhltol na jeden šup! No môžem za to, že je to dobré? A prečítal som si ešte zopár iných manželkiných kníh!

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Knihu mi doniesla moja pražská švagriná, na prečítanie ...patrí je za to vďaka :) Táto stránka konfliktu mi unikala. Bolo to teda drsné a mnoho ľudí, vplyvom okolností strácalo zo svojej ľudskosti nevídaným spôsobom. Dá sa tá neĺudskosť vôbec odpustiť?

Lovcom v tajge Lovcom v tajge Jan Kozák

Sibír, akokoľvek nehostinná a mrazivá, stále ma priťahuje a mám knihy z jej prostredia veľmi rád.

Knižka o  Ferdovi Mravcovi Knižka o Ferdovi Mravcovi Ondřej Sekora

Nechápem, ako to môže mať u niekoho, menej ako päť hviezdičiek?! Krásny text, roztomilé a vtipné ilustrácie,...čítané niekoľkokrát počas detských rokov, neustále dookola!

11.03.2018 5 z 5

Jedna z mojich prvých kníh, ktoré som si v dávnej minulosti vypožičal z mestskej knižnice, keď som už prešiel z detského oddelenia, do oddelenia pre dospelých :)
Na odporúčanie kamarátovej mamky. Neoľutoval som a odvtedy ma na dlhé roky svet Egypta zaujal. Dokonca som si v tej dobe, robil z knihy aj nejaké výpisky.

Dersu Uzala Dersu Uzala Vladimir Klavdijevič Arseňjev

UroborusUroborus 1 24. března
"Mesačné svetlo sa predieralo do hlbín tmavého lesa a v dlhých pruhoch sa stlalo na suchej tráve."...kniha nie je písaná poeticky, ale občas pohladí aj takto:)
Obdivuhodné schopnosti a vedomosti, potrebné pre prežitie v drsnej tajge, dávajú Dersu Uzalovi punc výnimočnosti, spoľahlivosti a veľkej istoty. No kto by ho nechcel mať po svojom boku, na túlačkách po divočine! Takýto dobrodružný cestopis sa číta veĺmi dobre. Mám veľmi pekné vydanie, ilustrované J. Cesnakom,...chystám sa aj pozrieť film.
UPS!,...tak nie, najprv si prečítajte knihu!

02.04.2018

Winnetou Winnetou Karel May

Čo k tomu dodať? Ako chlapcov nás to zdraplo a už nepustilo. Mal som niekoľkokrát obdobie, keď som sa pustil do mayoviek a následne som pokračoval ďalšími indiánkami či kovbojkami, kým som sa nenasýtil a nedal si pauzu, napríklad s mušketiermi. Som šťastný, že som tiechlapčenské roky mohol prežívať tak, ako som ich knižne prežíval :)

Taktne o tráviacom trakte Taktne o tráviacom trakte Giulia Enders

Po prečítaní knihy, vnímam svoj tráviaci trakt iným pohľadom! Niektoré veci mi boli známe, veľa vecí bolo pre mňa nových,...

20.03.2018 5 z 5

Svet živočíšnej ríše Svet živočíšnej ríše kolektiv autorů

Mám vydanie z 80-tych rokov a šetrili sme si na to so sestrou (popri iných výdavkoch), pol roka. Neverím, že nejaká iná moja kniha bola listovaná a prezeraná viac, ako táto krása! Mám ju stále :)

Večné hľadanie Večné hľadanie Joy Adamson

Svetoznámy príbeh neobišiel ani mňa a iných z mojej generácie,...s Elzou sme vyrastali, vychovávali mladé a neskôr plakali, nad jej odchodom z tohto sveta. Nezabudnuteľné!

Tekumseh - Žiariaca hviezda Tekumseh - Žiariaca hviezda Fritz Steuben

Všetkých Tekumsehov som hltal, rovnako ako mayovky,...pamätám si na vysvetlivky a poznámky pod čiarou, čo sa dnes už nevidí, na škodu veci. Zvlášť sa mi rátalo, že šlo o skutočne, v minulosti žijúceho indiánskeho hrdinu. Záujem o skompletizovanie série je neustály a nie je jednoduché sa k nej dostať a obohatiť si knižnicu,...ako tak sledujem.

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Knihu som si požičal z dcérinej knižničky,... o čom to teda bude(?) Príbeh sa mi odvíjal pred očami, ako film. Že je tam veľa náhod? Aj o tom je dobrý príbeh, a ten ma zaujal a som spokojný, pretože určite nebol nudný či rozvláčny.

Na shledanou tam nahoře Na shledanou tam nahoře Pierre Lemaitre

Tak toto len tak nevymyslíš,...zaujímavé od začiatku až do konca. Samozrejme, aj ja som s napätím očakával, ako to skončí a oplatilo sa! Hrozná doba, smutné osudy... Knihu som dostal ako darček...Ďakujem krásne!

O myšiach a ľuďoch O myšiach a ľuďoch John Steinbeck

Ospravedlňujem sa, ale pre mňa veľmi krátke, nezáživné, vúbec mi to nič silného nedalo aj keď som tomu dal šancu.

25.03.2018 3 z 5

Lovec Dersu Lovec Dersu Vladimir Klavdijevič Arseňjev

UPS!,...tak nie, najprv si prečítajte knihu!

24.03.2018 5 z 5

Let bocianov Let bocianov Jean Christophe Grangé

Dej bol pútavý aj pre mňa (dobre sa mi to čítalo), pre môjho kolegu to bolo slabé(?), ale komentár píšem ja, nie on :) takže...

Kniha džunglí Kniha džunglí Rudyard Kipling

Aj pre mňa ostáva Maugliho príbeh, super čítanie z detských čias. Na tom sme vyrastali a tie príbehy sú v nás už zakorenené...

Nahá opice Nahá opice Desmond Morris

Zhodou okolností som na knihu narazil v období mojej rannej puberty a kapitolu 2. som priam hltal, aby som si ozrejmil niektoré fakty a pochopil ich. Väčšina mojich spoluvrstvovníkov, zrejme praktizovala prvé kroky k tomu, aby zaujala opačné pohlavie "skúsenou" praxou, ja som však zbrojil predovšetkým teóriou,...nechcel som byť nevzdelaný opičiak! :)

10.03.2018 5 z 5

Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův James Oliver Curwood

Na odporúčanie môjho spolužiaka som si ju v detstve prečítal, príbeh ma uchvátil a teraz, takmer po štyridsiatich rokoch som si krásnym, takmer ako novým, exemplárom(2. vydanie z roku 1988, Albatros) vyzdobil moju knižnicu. Už sa na to teším!

Firma Firma John Grisham

Žral som to :)