Unterwald Unterwald komentáře u knih

Wonder Woman: Ztracený ráj Wonder Woman: Ztracený ráj J.M. DeMatteis

Pro mě prozatím nejhorší díl kompletu. Snažil jsem se ho přelouskat téměř týden, ale vždy ho jsem ho musel po několika stranách odložit, částečně určitě kvůli vlastním mezerám v reáliích, které mě nutili si neustále něco dohledávat, z velké části ale i zmatečnou kresbou, úpravou a scénářem (především u první, gothamské, části. Mé dvě hvězdičky jsou tentokrát čistě za retro dodatek 'Kdo je Donna Troyová', který mě svou atmosférou a podáním naopak bavil víc než dost.

04.03.2018 2 z 5

Slovník církevního práva Slovník církevního práva Záboj Horák

Útlý slovníček, dle mého hodně stručný a občas naopak nepochopitelně přebírající hesla z mnohem širšího záběru než by mu slušelo. Obávám se, že pro dnešního čtenáře je již podobný formát "stručného" slovníku pomalu mrtvý.

08.02.2018 4 z 5

Triumvirát Triumvirát Matt Wagner

Příjemné počtení o první spolupráci nejslavnějších "supersuperhrdinů". Sice by se chtělo napsat "zase", ale příjemná kresba a příjemné čtení brání v jakémkoli negativním podtónu. Ra'as patří mezi mé nejoblíbenější záporáky a tady dal opět pěkně na odiv svou slizkost a aroganci. Fuj na něj! Na druhou stranu, že bych si tenhle komiks zapamatoval déle než pár týdnů? Nemyslím si :-(

07.02.2018 3 z 5

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Mně vyhovující kresba, lehký, přesto zajímavý příběh a pro mou osobu především milé seznámení s původním Robinem. Příjemné a nečekané překvapení. Retro příběh o původu malého Červenky tentokrát plní svou historiografickou funkci také na výbornou. Co víc chtít? :-o

22.01.2018 4 z 5

Flash: Zrozen k běhu Flash: Zrozen k běhu Mark Waid

Pro mě osobně zatím nejslabší článek tohoto souboru DC. Titulní příspěvek je ještě relativně v normě klasického převyprávěného originu, zbylé jednohubky jsem ale již četl spíše z donucení a nezaujalo mě na nich opravdu vůbec nic. A ani Retro závěr mě tentokrát moc nepotěšil.

22.01.2018 2 z 5

Praha plná strašidel Praha plná strašidel Miloslav Švandrlík

Krásná jednohubka, kterou jsem v dětství zbožňoval (a nejen pro Nepraktovy hambatinky) a když jsem zjistil, že znovu vyšla, musel jsem si ji pořídit. Paměť výjimečně nelhala a knížka je pořád krásně čtivá a zábavná.

27.12.2017

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

První detektivka která mě opravdu zaujala a kterou jsem přečetl jedním dechem. Takže vlastně kniha která mi otevřela zase úplně nové literární obzory.

27.12.2017 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Asi nedokáži plně ocenit kouzlo renesančního verše, možná se toho mnoho ztratí překladem, možná jsem četl ve špatnou dobu,možná ve špatném století...

27.12.2017 3 z 5

Zima 1152 Zima 1152 David Petersen

Krásná ilustrace, hezký příběh, zajímavý svět... a hlavně zajíci!

27.12.2017 4 z 5

Podzim 1152 Podzim 1152 David Petersen

Milé zpříjemnění lenošného odpoledne a představení zajímavého myšího světa. Nic moc víc ale rozhodně ne méně. Těším se na pokračování.

27.12.2017 4 z 5

Superman: Supermanova smrt Superman: Supermanova smrt Roger Stern

Inu, co k tomu napsat. Legenda komiksové tvorby přelomu 80. a 90. let, tedy z období, které mi zkrátka moc neříká. Komiksu chybí dospělost pozdějších děl i milá dětská naivita dekád předešlých. Ne že by šlo o špatný komiks, to jistě ne, ale protahovanost jedné superhrdinské rvačky do nekonečna je příliš cítit geniálním marketingovým tahem devadesátek... Jsem rád, že mám přečteno, ale vracet se k tomuhle kousku historie asi nebudu. Na druhou stranu přídavek v podobě Supermanova Ducha mě potěšil mnohem víc :-)

27.12.2017 3 z 5