Uiška Online Uiška komentáře u knih

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Kniha s nádhernou myšlenkou. Musím si ji určitě pořídit, ta v mé knihovně nesmí chybět :).

17.04.2024 5 z 5

Otázky a odpovědi o umění Otázky a odpovědi o umění Katie Daynes

Pro mě jako laika hezká kniha. Schválně jsem ji ukázala příteli, který studuje dějiny umění, a měl k ní nějaké výhrady. Ale do budoucna bych ji do knihovny dětem pořídila :).

17.04.2024 4 z 5

Jaké svátky slaví děti celého světa Jaké svátky slaví děti celého světa Helena Haraštová

Krásné ilustrace a mnoho informací přehledně :).
Za mě super kniha, uvažuji nad koupí.

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

Naneštěstí pro tuto knihu jsem četla jako první Vačici, která se mě dotkla víc.
I tak je to dílo s krásnou a důležitou myšlenkou :).

Štěstí na dosah Štěstí na dosah Irena Petříková

Velmi naivní příběh, ale pro romantické duše a fanynky skupiny 1D příjemné letní čtení.

24.03.2024 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh je opravdu poutavý, bohužel mi zážitek ze čtení celou dobu kazilo neustálé opakování jména hlavního hrdiny (Lale). V polovině jsem musela knihu odložit.

24.03.2024 2 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Velmi čtivé, smutné, citlivé. Moje seznámení se s Murakamim. Ponořila jsem se do příběhu a měla pocit, jako bych byla sama součástí hrdiny.

24.03.2024 5 z 5

Šel jsem se psem Šel jsem se psem Ivona Březinová

Autorce se moc pěkně podařilo vylíčit pocity a myšlenky hlavního hrdiny, místy mi bylo až smutno.
Určitě bych dílo doporučila dál, mnoha rodičům by mohlo otevřít oči.
Jinak se nebojte, není to nějaká depresivní kniha, je napsána citlivě a tak akorát :).

24.02.2024 5 z 5

To je Istanbul To je Istanbul Tereza Říčanová

Kniha mě nezaujala, od návštěvy Istanbulu spíše odradila. Přijde mi nepřehledná.

24.02.2024 2 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Kniha, díky které jsem si zamilovala Kunderu. Tento autor není pro každého, ale to nevadí.
Líbí se mi jeho kultivovaný projev. Po přečtení mám plnou hlavu myšlenek.
U povídek jsem se smála i smutnila.

13.02.2024 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. Má prvotina od Rowlingové, když nepočítám Harryho. Ta její fantazie, to je něco neskutečného... Další nádherný svět!
Nenastal okamžik, kdy bych se nudila, napětí od začátku do konce, hltala jsem každou stránku. Hlavní postavy si mě hned získaly, Kuba je obrovský sympaťák, Pašík a Čuník jsou roztomilouši. Jsem cíťa a na konci samozřejmě vodopád slz.
Je to opravdu krásně napsané, moc doporučuji jak malým, tak velkým. Těším se, až knihu jednou budu číst se svými dětmi :).

05.01.2024 5 z 5