Šel jsem se psem

Šel jsem se psem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451529/bmid_sel-jsem-se-psem-sB8-451529.jpg 5 19 5

Rozvod! Děsivé slovo, které se vznáší nad sourozenci Divišem a Dášou. Ani jeden nechápe, co se s rodiči děje. Mají své děti vůbec ještě rádi? Co bude dál? Diviš už nemůže vydržet napětí, které doma panuje. Sbalí si batoh, připne Brutovi vodítko a na stole zanechá vzkaz: Šel jsem se psem. Řada Má to háček vzniká ve spolupráci s nakladatelstvím Pasparta. Jedná se o příběhy, které pomáhají dětem zvládnout složité životní situace.... celý text

Uiška
24.02.2024 5 z 5

Autorce se moc pěkně podařilo vylíčit pocity a myšlenky hlavního hrdiny, místy mi bylo až smutno.
Určitě bych dílo doporučila dál, mnoha rodičům by mohlo otevřít oči.
Jinak se nebojte, není to nějaká depresivní kniha, je napsána citlivě a tak akorát :).

Korsika
10.05.2022 4 z 5

Velmi čtivě zpracováno, pěkně ilustrované a vhodné nejen pro děti ale (a asi hlavně) pro jejich rodiče, protože ukazuje, jak moc dospělí podceňují vnímavost dětí, ale také jejich rozlišovací a dedukční schopnosti.

helusa2
14.11.2021 4 z 5

Pěkně podaná obtížná životní situace. Věřím, že dětem v podobném složitém období pomůže mnohé pochopit.

Damaj
05.06.2021 5 z 5

Další z krásných knížek z edice Má to háček. Autorka Ivona Březinová se složitých témat opravdu nebojí. Opět se dokázala vcítit do situací dětských hrdinů a čtivě problém popsat. Věřím, že mnoha dětem nacházejících se v podobné situaci knížka může pomoci.

Snoopi
15.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha od skvělé autorky :-) I když jsem dávno dospělá, ráda si její knihy přečtu a sleduji její tvorbu. Líbí se mi, že přišla s myšlenkou, jak slovo "rozvod" přiblížit dětem - mnohé se díky četbě mohou s příběhem ztotožnit. Plus dávám i krásným ilustracím. Co mi ale možná trochu vadilo, je jakási "neukončenost" některých kapitol - zdá se mi, že vyznívají poněkud do ztracena. Jinak jsem s knihou spokojena a věřím, že si své čtenáře najde - a to nejen ty, kteří se ocitli v nelehké životní situaci...