tynka8t tynka8t komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Napínavý, strhující příběh. Nemohla jsem se odtrhnout. Mornštajnová mi prostě sedla. A Hana mě dostala na kolena.

29.06.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Život jedné statečné skromné ženy, která si dokázala poradit se svým osudem. Kniha plynula a já jsem hltala všechny řádky. Zvlášť vůni heřmánku, kterou jsem po přečtení dál cítila..

18.08.2020 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mně osobně prostě Radka sedí, sedí mi její styl psaní, sedí mi, že příběh není nikdy přímočarý a má spoustu odboček a zápletek. Četla jsem Veselí, které já vnímám jako nejpovedenější její dílo. Nepředčily to ani vychvalované Bábovky.

05.05.2021 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Můj milovaný Brown už mě snad nemůže ničím překvapit..jak mylná představa to byla. Je pravdou, že Šifru Mistra Leonarda u mě prozatím nic nepřekonalo. Postavu futuristy Edmona Kische jsem hltala se vším všudy. Jeho zájem o moderní techniku i umění mě fascinoval. Kniha na mě po přečtění ještě dlouho působila a nedaly mi spát úvahy o tom, že moderní technologie nás jednoho dne skutečně převálcují..Ovšem na otázku, kde jsme se vzali? se držím stále při zemi a jsem zastáncem Darwina :)

03.10.2018 4 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Pohled na to jak lidé trpěli v totalitním režimu je více méně ohrané téma. Málokdo ale umí tuto dobu přiblížit se vším všudy. Velmi oceňuji zapojení vorů do příběhu, jelikož o vorech se v souvislosti se Stalinem už moc nemluví. Nečetla jsem první díl Dítě 44, což byla chyba, jelikož mi chyběly v některých pasáží souvislosti. Konec příběhu v Budapěšti zdál se mi už zmatený a ztrácela jsem se v tom kdo vlastně proti komu. Také se mi zdá, že Lvu Děmidovi bylo zbytečně ukřivděno a udělali z něho chudáčka, který by pro svoji rodinu udělal vše. Ovšem knihu doporučuji z hlediska kvality ruských reálií a dobře vsazeného příběhu.

26.04.2018 4 z 5

Mandľovník Mandľovník Michelle Cohen Corasanti

Čtením této knihy jsem se přesunula do úplně jiného (pro mě dosud nepoznaného) východního světa, kde probíhala izraelsko-palestinská válka. Tato kniha mi umožnila náhled na celou událost a dovolila mi přenést se svými myšlenkami právě na západ a pochopit jejich kulturu, tradice, ale i náboženskou nesnášenlivost. Říkala jsem si, že teď už se nemůže stát nic horšího a hle ono stalo. Rozhodně to není odpočinková četba, ale má velmi zajímavý příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

21.03.2017 4 z 5