Tylinka Tylinka komentáře u knih

Lékaři Lékaři Henry Denker

Perfektní kniha. Poutavé, napínavé a zajímavé od začátku do konce. Za den přečteno, nedalo se odtrhnout. Těším se na další knihy H.Denkera, které jsem si nasyslila.

24.05.2019 5 z 5

Polibek Polibek Jacqueline Wilson

Přečetla jsem i když pasáže o "Skleněném světě" jsem přeskakovala. Opravdu si myslím, že chování a myšlení obou hlavních postav Sylvie a Carla odpovídali spíš dětem kolem 8-10let, určitě né studentům střední školy.

23.05.2019 2 z 5

Oči bez závoje Oči bez závoje Marie Blažková

Oddychové příjemné čtení.

22.05.2019 5 z 5

Oči pod závojem Oči pod závojem Marie Blažková

Opravdu rychle přečteno, taková oddychovka ve stylu filmu pro pamětníky. Ten závěr knihy mi trochu vadil. Žít ve společné domácnosti s milenkou svého muže a vychovávat jejich dítě, to už na mě bylo trochu přes čáru. Uvidím, jak to dopadne se ztrátou sebeúcty u hlavní hrdinky v druhém díle.

21.05.2019 4 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Jako první jsem četla knihu "Císařovna Orchidej" a byla jsem max. okouzlena. (Kniha popisuje krásy Zakázaného města, život v něm, asijskou kulturu a končí smrtí císaře. Po čase se mi dostala do rukou tato kniha a zpracování holandského autora se mi velice líbilo. Možná i trochu víc, neboť v ní poutavě a podrobně popisuje politickou situaci Čínské říše a vpádu západního světa a život a myšlenky císařovny až do její smrti. Chyběly mi jen konkrétní datumy a letopočty pro lepší orientaci v čase. Čínské dějiny a (asijské obecně) mě velmi přitahují, takže se určitě ještě k oběma knihám vrátím.

15.05.2019 5 z 5

Hledám impotentního muže Hledám impotentního muže Gaby Hauptmann

Opravdu jen oddychovka, kterou jsem nějak moc nepochopila. Unavuje jí obdiv mužů a především sex a druhou polovinu knihy řeší jak sexu dosáhnout.

03.05.2019 2 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Za mě plný počet bodou. Přečteno jedním dechem. Snad i vzhledem k věku, mě nejvíc oslovila 3 kapitola - Ludmila. Díky paní Dočekalová.

04.04.2019 5 z 5

Barevné sny Barevné sny Charlotte Vale Allen

Přečteno jedním dechem... Zajímavě popsaný vnitřní život všech postav.

29.03.2019 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Kniha se mi líbila - začátek se trochu táhl ale pak měl děj spád a opravdu se špatně odkládala.
Hrozná doba, jsem ráda, že jsem jí nezažila.

29.03.2019 4 z 5

Sissi - Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Sissi - Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Barbara Cartland

Kniha mě překvapila. Hezky, srozumitelně a poutavě napsané. Měla jsem obavy ale úplně mě pohltila. Jen ta jedubaba mi pila krev.

12.02.2019 5 z 5

Zbývá nám tak málo času Zbývá nám tak málo času Dominique Marny

Bohužel musím dát za pravdu všem předchozím komentářům. Stále jsem čekala, že to bude mít trochu větší spád, zápletku a né jen popisování válečné situace ve světě, ale bylo to stejně jako autor "Marný".

18.01.2019 2 z 5

Hranice zoufalství Hranice zoufalství Nicholas Evans

První kniha od tohoto autora a věřím, že ne poslední. Příběh byl uvěřitelný , líbil se mi a těšila jsem se na rozuzlení.

12.01.2019 4 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Knihu jsem dostala v roce 1971 (bylo mi teprve 13 let), až nyní jsem se dostala k tomu abych si jí přečetla a myslím, že to bylo načasované správně. Poezii miluji a tak jen krátce, vše už bylo napsáno. Mistrovské dílo, verše nádherné, pravdivé a nadčasové. Určitě se k ní nyní budu častěji vracet.

24.08.2018 5 z 5

Zlaté rybky Zlaté rybky Valja Stýblová

Kniha se mi velice líbila, stejně jako všechna další díla této úžasné paní spisovatelky.

11.08.2018 5 z 5

Vzdálený přístav Vzdálený přístav JoAnn Ross

Hezký romantický příběh......

09.08.2018 4 z 5

Čas všechno zahojí Čas všechno zahojí Ruth Rendell

Detektivky nejsou mé oblíbené téma, ale někdy náhodou přečtu knihu a pak zjistím, že to byla detektivka a tohle byl přesně ten případ - docela dobré.

04.08.2018 3 z 5

Zážitky blízké smrti Zážitky blízké smrti Sabina Mehne

Perfektně a podrobně popsaná výpověď ženy, která prožila zkušenost z blízkosti smrti. Zatím to nejlepší, co jsem na dané téma četla. Doporučuji a dávám za maximum.

01.08.2018 5 z 5

Deset důležitých zpráv ze záhrobí Deset důležitých zpráv ze záhrobí Mike Dooley

Veliké zklamání .........

31.07.2018 odpad!

Medicínské katastrofy Medicínské katastrofy Richard Gordon (p)

Zajímavé, čtivé a s humorem napsané. Dozvěděla jsem se plno zajímavostí a zároveň jsem se i pobavila. Určitě doporučuji všem k přečtení a zamyšlení.
"Medicína je umění založené na podvodu a vylepšené vraždou."
Sir Anthony Carlisle

30.07.2018 5 z 5

Synové Synové Pearl S. Buck

Hezky napsané, i když ostatní knihy Pearl S. Buckové se mi líbily víc.

26.07.2018 3 z 5