Tyeen Tyeen komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Perfektní kniha pro odreagování. Je v ní prostě všechno. Je vtipná, dojemná, plná čuňačinek, různých životních situací. Perfektně napsaná, velmi čtivá. Doporučuji pro dlouhé večery po těžkém dni :)

07.02.2015 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Kniha mě velice oslovila. Člověk musí sice překonat několik počátečných nezáživných stran, ale jakmile se do knihy ponoří, děj ho zcela vtáhne. Místy bylo vyprávění sice zdlouhavé, a to pokud šlo o popis politických situací nebo rozdíly mezi různými církvemi, ale příběh je velice dobře promyšlen a protkán vtipnými situacemi, takže stojí za to si tuto knihu přečíst. Rozhodně doporučuji.

24.01.2015 5 z 5

Procházky pana Pipa / Mr. Pip’s Trips Procházky pana Pipa / Mr. Pip’s Trips Stanislav Holý

Krásná a velice pozitivní knížka, která vždycky zvedne náladu. Vaše oči se mohou kdykoliv popást na nádherných a do nejmenších detailů propracovaných obrázcích. Autor používá hřejivé barvy, proto lze knížkou listovat neustále, aniž by se omrzela. Doporučuji každému, kdo má rád kreslené příběhy a veselé obrázky.

18.01.2015 5 z 5

Vítr dálek Vítr dálek Sergio Bambarén

Velmi pozitivní a motivační kniha, plná optimismu a velkých mouder. Příběh je jednoduchý, ale o to silnější a poslouží všem, kdo uvažují o změně životního stylu - rozhodně dokáže nakopnout. Doporučuji číst ve chvílích, kdy má člověk pocit, že nikam nepatří a nic nezvládne.

05.01.2015 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Vynikající příběh založený na skutečné události. Bylo velmi zajímavé sledovat myšlenky Agnes i to, jak se mění vztah jejích opatrovníků k ní. Autorka nešetřila s popisem utrpení a bolesti, její vyprávění je příjemné a napínavé a kniha se těžko odkládá. Za mě má nejvyšší hodnocení a doporučuji k přečtení.

03.01.2015 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Velmi pěkný výpravný román. Autorka zde velice podrobně popisuje prostřední Indie za války, takže si čtenář umí představit chudobu v kontrastu se zbohatlíky ze zahraničí, kteří zde přebývají. Samotní příběh románu je živý s nečekanými zvraty, ale místy je vyprávění příliš zdlouhavé a ztrácela jsem pozornost. Knihu doporučuji jako odpočinkovou, příjemnou četbu.

03.01.2015 4 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Sice nemám v lásce slovo "strhující", ale u této knihy ho s radostí použiji. Jde o opravdu strhující příběh, sice mi chvíli trvalo se do knihy začíst, protože autorka celkem obšírně popisuje krajinu, modely šatů i politickou situaci, ale příběh mě naprosto pohltil a získal si mě. Hlavní hrdinka projevuje svou odvahu, strach, skrývá pocity, učí se hrát dvojí roli a svými chybami se zdokonaluje ve všech ohledech. Trochu mě zklamal závěr, mám ráda jasně uzavřené konce, nikoliv takové, kde si čtenář může zvolit, jak to dopadne, ale na druhou stranu aspoň není zklamaný, pokud závěr není dle jeho představ. Doporučuji všem, kdo mají rádi napínavé i romantické čtení se ženou v hlavní roli a kdo se chtějí dozvědět něco z historie druhé světové války.

22.10.2014 5 z 5

Život té druhé Život té druhé Frédérique Deghelt

Naprosto vynikající kniha. Děj vás pohltí a nebudete moci přestat číst. Navíc má naprosto úchvatný závěr, který jsem absolutně nečekala. Autorka velice důkladně popisuje pocity hlavní hrdinky a seznamuje nás se všemi maličkostmi, se kterými se musí při ztrátě paměti poprat. Detailně vyobrazuje také její touhu zjistit, proč vlastně takovou část života vytěsnila ze své mysli. Knihu vřele doporučuji.

30.09.2014 5 z 5

A Bůh mlčel A Bůh mlčel Karel Cubeca (p)

Kniha je poměrně obsáhlá, ale docela dobře se čte. Nicnéně některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé. Autor pěkně vystihuje situaci ve válečné Africe a čtivě líčí osudy hlavních hrdinů. Děj není předvídatelný, proto si užijete napětí až dokonce. I přesto bych si ale knihu podruhé nepřečetla.

30.09.2014 3 z 5