Tralalanka Tralalanka komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Neskutocna kniha! Uz velmi dlho som nic lepsie necitala a to citam kazdy tyzden novu knihu. Styl akym je napisana vas nenecha vydychnut. A klobuk dolu aj osobe, ktora to tak bravurne prelozila, lebo mam pocit, ze niekedy kniha strati na atraktivnosti aj kvoli kostrbatemu prekladu.

26.02.2023 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

WAU! Uzasne! Nemohla som sa od knihy odtrhnut. Doporucujem vsetkymi desiatimi

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Knizka mala vsetko, co som od nej ocakavala a dokonca aj prekvapila zaverom. A to az tak, ze som si este dlho v hlave prehravala dej. Tlieskam a doporucujem

09.03.2023 5 z 5

Ťaživé ticho Ťaživé ticho Robert Bryndza

Velke sklamanie! Vacsinou si citam recenzie, ale pri Bryndzovi to uz nerobim, pretoze kazda jeho kniha bola skvela, ale toto?
Mam pocit akoby tuto knihu ani nepisal on, ale niekto iny. Uplne iny styl pisania a strasne vela detailneho opisu prostredia. Dej je tak miestami velmi zdlhavy a nudny. Mala som co robit aby som knihu neodlozila.

20.11.2023 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Vrelo doporucujem! Skoda, ze nepisem komentar hned po precitani, ale s odstupom niekolkych mesiacov. Kadzopadne kniha nemala chybu. Dej bol tak putavy, ze aj ked som ju zrovna nedrzala v ruke, rozmyslala som, co sa tam este udeje. Jeden z najlepsich psychologickych thrillerov ake som citala.

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Ku knihe som sa dostala nahodou a nemala som od nej ziadne ocakavania. Preto, ked som ju po 3hodinach este stale drzala v ruke, som bola prekvapena sama sebou. Vyborne vystupnovany dej, citatel sa ani chvilu nenudi a stale ma o com premyslat. Niekedy sa pri knihach a opise prostredia nudim, ale tu mi to absolutne neprislo rusive. Vlastne to bolo tak prirodzene napisane, ze ani som
si to neuvedomila, len zrazu som si vedela predstavit ako to tam vyzera. Presne toto povazujem za dar pisma, ked niekto vie prirodzenou formou citatelovi predstavit, kde sa dej odohrava bez toho aby citatel musel preskakovat pasaze. Rovnaky pocit som mala pri opise postav. Nie len ich fyzicka podoba, ale aj charakter je citatelovi predstaveny sviezou a prirodzenou formou. Proste radost citat.

26.02.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Oproti kniham “V pasti lzi” a “Za zavrenymi dvermi”je toto trocha cajovy odvar, ale aj tak dobre. Dej sa trocha vlecie a nie je to ten typ knihy, ktoru nemozete odlozit. Tuto knihu som po par stranach rada odlozila, ale s prekvapenim som sa k nej aj rada vratila. A dokonca mi bolo luto, ked som ju docitala.

26.02.2023 4 z 5