ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Dělat těžké věci Dělat těžké věci Alex Harris

Já tuto rodinu Harrisnových moc nemusím. Všichni ve svých knihách hodně přehání a často píší bláboly. Kniha "Dělat těžké věci" je úžasná a v mnoha ohledech skutečně pravdivá, ale jak už to tak bývá, neskutečně přehnaná. Za přečtení to rozhodně stojí, dokáže inspirovat a motivovat a obsahuje spoustu moudrých myšlenek, které ale bohužel kluci často zveličují a kladou velkou důležitost na věci, které až tak důležité nejsou.

27.04.2017 3 z 5

Nepromarni svůj život Nepromarni svůj život John Piper

Vážně moc skvělá kniha, kterou bych doporučila každému. Inspirativní, motivační, pravdivá, ovšem někdy maličko znepokojující a americky přehnaná.

26.04.2017 4 z 5

Dary nedokonalosti Dary nedokonalosti Brené Brown

Skvělá kniha pro lidi, kteří mají problémy se svou vlastní nedokonalostí a nedokáží ji přijmout. Čtivá a milá knížka, kterou všem jen doporučuji.

25.04.2017 5 z 5

Paul Gauguin Paul Gauguin Jan Sedlák

Skvělá kniha. Velmi stručná, ale v rámi možností obsáhlá.

Jsi můj Jsi můj Boris Vasjukov

Moc pěkná kniha, i když některé okamžiky byly lehce brutální nebo smutné.

Pocahontas, Indiánská princezna Pocahontas, Indiánská princezna Mari Hanes

Jako malá jsem měla tuhle knihu hrozně ráda a Pocahontas byla má nejmilejší princezna. Krásná a velmi čtivá kniha.

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Má první kniha s Poirotem, kterou si mě Agatha naprosto získala. Skvělá!

22.04.2017 5 z 5

Ten, který si všímal Ten, který si všímal Andy Andrews

"Někdy stačí jen trocha perspektivy." Úžasná kniha. Jedna z těch knih, které mě vždy povzbudí a vždy v nich něco najdu, ať už ji čtu poprvé nebo posté.

20.04.2017 5 z 5

Čarodejnice Čarodejnice Roald Dahl

Já jsem se ke knize dostala až téměř v dospělosti, kdy jsme ji ve škole převáděli na scénář a nacvičovali divadelní hru. Příběh pěkný, ale kdyby mi ho někdo přečetl jako dítěti, asi z něj mám noční můry, už nikdy nevlezu do vany a mám hrůzu z každé své učitelky nebo cizí ženské.

19.04.2017 3 z 5

Požehnání nebo prokletí Požehnání nebo prokletí Derek Prince

Úžasná, poučná a nepochybně velmi důležitá kniha. Je škoda, že podobných knih nevzniká více, a že se o tomto tématu hovoří tak málo.

15.04.2017 5 z 5

Láska konající Láska konající Bob Goff

Lidé jako Bob Goff jsou snad předurčeni k tomu, aby psali podobné knihy a inspirovali tak ostatní, převážně mladé lidi. Milý sarkastický humor, krásné myšlenky a hromada inspirace. Báječná kniha.

06.04.2017 5 z 5

Žila som v tme Žila som v tme Zuzana Kozičová-Kuglerová

Tak nějak mi unikal důvod, proč autorka knihu napsala. Chtěla se pouze podělit o svůj příběh? Fajn, ale takových je přeci spousta. Mluvila o sobě jako o věřícím člověku, ale nikdy nezmínila Boha, svůj vztah s ním a to, jak ji změnil život. Mluvila pouze o církvi a o tom, jak se tam cítila dobře. Její vztah s mužem mi byl také podezřelý. Naprostá absence jakýchkoli citů, o jiných mužích psala s láskou, psala o tom, jak byla zamilovaná, ale o svém muži mluvila pouze věcně a stručně.
A nakonec, sice nám dopodrobna vyprávěla o svých starostech a problémech, které prožívala, mě ale také zajímalo, jak je řešila, jak se s nimi vypořádala atd. To jsem se ale bohužel nedozvěděla.

06.04.2017 3 z 5

Mžik Mžik Malcolm Gladwell

Jak myslet bez přemýšlení. Úžasná kniha. Skvělá a hlavně nesmírně čtivá a zajímavá knížka, která mě na každé stránce fascinovala. Zcela rozhodně to stojí za přečtení. Někdy jsem si nebyla úplně jista, jestli to, co autor v knize popisuje, může v praxi skutečně bezpečně fungovat. Kniha se čte opravdu snadno a dobře a je pochopitelná i pro laika, jako jsem já. Napsána vážně čtivým jazykem. Kniha mě skutečně obohatila.

18.02.2017 5 z 5

Rembrandt Rembrandt Hendrik Van Loon

Bohužel nedočteno. Kniha byla zcela jistě zajímavá, psána čtivě, ovšem měla jsem velký problém se do ní pořádně začíst. Četla jsem pouze po malých dávkách a po několika týdnech mě to přestalo bavit. Určitě se k ní ale vrátím, až na ni budu mít lepší náladu. Protože věřím, že stojí za to.

18.01.2017

Zakázaná zóna 12: Karty Zakázaná zóna 12: Karty Bill Myers

Po pěti letech jsem se dostala k poslednímu dílu Zakázané zóny. Nezklamal mě, přesto mi přišel takový...slabší? Bez výraznější akce nebo děje, přečteno během pár hodin. I tak jsem si čtení ale hrozně užila a jsem ráda, že má knihovnička nemusí být ochuzena o tento výtečný kousek.

27.12.2016 4 z 5

Struktura vědeckých revolucí Struktura vědeckých revolucí Thomas S. Kuhn

Kniha nebyla vyloženě špatná, jen některé myšlenky nebyly správně vysvětleny, některé pasáže se zdály být mírně zamotané a celkově to na mě působilo chaoticky a nepřehledně. Proto jsem ji nedočetla. Pustila jsem se do ní na doporučení svého táty, kterému se naopak líbila, takže jde spíše o vlastní preference a individuální pohled čtenáře. Někomu kniha předá spoustu užitečných informací, někomu bude připadat nesouvislá.
Kdybych byla schopna ji dočíst dokonce, dám hvězdy 3. Ale protože jsem skončila někde za polovinou, hodnotím dvěma hvězdami. Bohužel, třeba to zkusím zase jindy.

24.11.2016 2 z 5

Filozofie pro normální lidi Filozofie pro normální lidi Jaroslav Peregrin

Autor zbytečně řeší spoustu témat, která nerozvede více do hloubky, ale nechá je rozpitvané a už se k nim nevrátí. Místo takového stručného popisu se mohl spíše věnovat jen pár tématům do hloubky. Takto mi kniha skoro nic nedala, protože základní přehled ve filozofii už jsem měla, kdežto málo poučený čtenář, jako např. můj taťka, se v tom bude akorát ztrácet. Takže mi není jasné, pro koho je kniha vlastně určena. Protože přesvědčovat autor také nechce, jak sám napsal.
Ale zbytečné čtení to také nebylo.

31.10.2016 3 z 5

Bauhaus Bauhaus Frank Whitford

Kniha byla celkem čtivá a obsahovala zajímavá fakta a příběhy, ovšem zdála se mi maličko nepřehledná. Co se týče dat, autor neustále pobíhal mezi leotopočty tak, jak se mu chtělo, důvod toho tam je, jen co je pravda, zcela zřejmý. Ve výsledku byla kniha jakýsi průměr. Dobrý průměr.

16.09.2016 3 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Celkově se mi kniha opravdu líbila, ale srovnám - li to s ostatními knihami od Austenové (ačkoli srovnávání ze srdce nenávidím), bylo to dílo slabší. Začátek byl hodně zdlouhavý a nějakou dobu mi trvalo, než jsem se začetla. Na druhou stranu kniha poté dostala grády a pohltila mě.
Takže ty čtyři hvězdy si podle mě zaslouží.

01.09.2016 4 z 5

Zápas s andělem Zápas s andělem Jaroslav Seifert

Toto je jeden ze skvostů české literatury. Poklad poezie. Já se zamilovala do těch nádherných veršů.

25.07.2016 5 z 5