ThomasRuhe ThomasRuhe komentáře u knih

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Pro mě jednoznačně nejlepší Hunterova kniha.Navíc je zajímavé, že jí napsal na začátku své spisovatelské kariéry, kde bych čekal, že nebude ještě tak vypsaný.

17.11.2015

Není hluchý jako hluchý Není hluchý jako hluchý Ed McBain

Všechny případy, kde se vyskytuje Hluchý jsou vždy ještě o něco lepší, než už tak vysoký standard McBainových příběhů o 87.revíru.Ani zde to není vyjímkou.

17.11.2015 4 z 5

Spousta malých darebáků Spousta malých darebáků Evan Hunter (p)

Velice vtipné.V této knížce dokázal Hunter (McBain), že s bravurou zvládá i humoristický žánr a to s velkým přehledem.Pro jeho fanoušky zejména série 87.revír vřele doporučuji.

17.11.2015 4 z 5

Bezva finta Bezva finta Jay Cronley

Velké zklamání.Hodně jsem se na knihu těšil, protože mám rád film s Belmondem, ale tady úplně chybí vtip i akce. Je to hodně odfláknuté. Pro toho kdo má ten film rád, tak když necháte tuhle knihu ladem, tak o nic nepříjdete.

17.11.2015 2 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Zajímavá sci-fi sonda do stavu kdy zanikne elektrická energie jako fyzikální veličina.Navíc je příběh situován do Prahy, což je další plus.Bylo zajímavé sledovat vývoj společnosti bez el.energie v průběhu několika let.

17.11.2015

Hájili jsme hrad Hájili jsme hrad William Eastlake

Velká slabota.Tohle jsem začal číst na doporučení. Ano místy byla kniha celkem vtipná, hlavně na začátku. Pak už to je pořád dokola, navíc dost absurdní až trapný, k tomu hloupé postavy. Závěr už byl opravdu boj s každou stránkou.Už nikdy více.

17.11.2015 1 z 5

Svědectví druhého svícnu Svědectví druhého svícnu Jean Potts

Není to úplně špatné.Tato detektivní zápletka trochu přípomíná styl od A.Christie v trochu slabším provedení.

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Druhý díl je v podstatě to samé. Stále tomu něco chybí, aby kniha překročila průměrný zážitek. Není to sice špatné, ale mám pocit, že zkušenější autor by z toho námětu vytěžil víc.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Zajímavý nápad, ale přeci jen příběh kolísá mezi zajímavými a nudnými pasážemi. Myslím, že se z toho dalo vytěžit mnohem víc.

Petrolejový princ Petrolejový princ Karel May

Tuhle knihu jsem četl znovu nedávno a celkem se mi líbila, zejména první polovina, kdy se seznamujeme se všemi aktéry. A ještě jeden dovětek, ačkoli to Karel May určitě nezamýšlel, tak mně osobně byl Petrolejový princ sympatický a fandil jsem mu, aby mu to vyšlo.

16.11.2015 4 z 5