TheTara18 TheTara18 komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhý díl o zaklínači Geraltovi s názvem Meč osudu nám přináší další dobrodružství a představuje nám spoustu dalších postav ze světa Zaklínače. Musím se přiznat, že mě první díl bavil o malinko více, i když nemohu říci, že by mě druhý díl nebavil - musel jsem si však k Meči osudu najít cestu. Rád jsem se opět dozvěděl příběhy a osudy určitých postav a hlavně okolnosti, za kterých se potkali Geralt s budoucí zaklínačkou Ciri. Už se nemohu dočkat, co přinesou další díly, ve kterých se již mnohem více začne objevovat Ciri.

30.10.2022 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Musím se přiznat, že ke knižní sérii Zaklínače od autora Andrzeje Sapkowskiho jsem se dostal především díky veleúspěšné herní sérii o světě Zaklínače. Hry mne nadchly natolik, že jsem se chtěl o této vydařené tvorbě dozvědět co nejvíce. A jak jinak se dozvědět o nějaké tvorbě více, než z knihy, která všem ostatním tvorbám předchází. Kniha Zaklínač, Poslední přání mě jedním slovem bavila. Bavila mne velice. Vědomosti, které jsem načerpal při hraní her, mi tato první kniha mnohonásobně rozšířila. Nemohu se dočkat, co dalšího přinesou ostatní knihy o Zaklínači. Knihu Zaklínač, Poslední přání hodnotím 5 hvězdami.

03.12.2021 5 z 5

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Jedná se spíše o knihu pro mladší čtenáře. Nalezneme zde pohádkové příběhy jako jsou Sedlák Jiljí z Oujezda, List od Nimrala, Kovář z Velké Lesné či Tulák Rover. Kniha však obsahuje i krásné verše s názvem Příhody Toma Bombadila, které jsou vskutku povedené a velmi zábavné. Celkově se jedná o krásně pohádkově zpracované příběhy a tudíž si, dle mého názoru, kniha zaslouží 5 hvězd.

24.06.2020 5 z 5

Ďábel Poginski Ďábel Poginski Edgar Wallace

Ďábel Poginski
Příběh vypráví o manželích Poginských, dvou umělcích, kteří se protloukají životem. On jako nadaný pianista, ona jako hadí žena. Jedná se o kratičký příběh, ve kterém dojde k odhalení zloděje šperků. 3 hvězdy.

Poslední dobrodružství
Tato krátká povídka vypráví o vyděrači a zloději, který nakonec okusí svou vlastní medicínu. 3 hvězdy.

Svatý Mikuláš
Tento příběh se točí kolem plánované movité a také donucené svatbě mezi Angličankou a Američanem. Nechybí tu ani pomsta za smrt bratra, která nakonec dojde k uskutečnění. 3 hvězdy.

Tajemný Dan
Jedná se o nejdelší příběh, který značnou měrou tvoří celou knihu. Vše se točí kolem mistra převleků a napodobitele lidí, známého jako Tajemný Dan. Velmi dobře napsaná zápletka a milé postavy. Rozuzlení jsem trochu odhadl a očekával. Je však zajímavé přemýšlet, kdo je oním Tajemným Danem. Lepší 4 hvězdy.

Na konci knihy jsou ještě dva krátké příběhy od dvou různých autorů. První z nich je Osudná chyba od J. T. Kyllitmana - jedná se o vraždu manželky. Druhým z příběhů je Perfektní zločin od Georgea Carusa - velmi zajímavý krátký příběh o provedené vraždě, která zůstala bez potrestání.

Celkově si kniha zaslouží lepší 3 hvězdy.

08.09.2019 3 z 5

Přízraky z temnot Přízraky z temnot Edgar Wallace

Děj této knihy je podle mého názoru průměrný. Ač jsem velkým fanouškem Edgara Wallace, ne a ne se pořádně začíst. Na konci knihy je pár krátkých příběhů od různých autorů, které jsou velmi zajímavé a čtivé.

22.06.2019 3 z 5

Brána zrádců Brána zrádců Edgar Wallace

U této knihy mi, na můj vkus, trvalo příliš dlouho, než jsem se do ní začetl. Napětí začalo vzrůstat až po polovině čtení a já musím uznat, že jsem od této knihy čekal více. Z tohoto důvodu ji hodnotím průměrně.

11.05.2019 3 z 5

Můj příběh Můj příběh Alex Ferguson

Jakožto velký fanoušek Manchesteru United pro mne byla tato kniha povinností. Velice mne zajímaly názory a postřehy jednoho z nejúspěšnějších fotbalových trenérů všech dob. Kniha může místy pro neznalé fanoušky, týmu Manchester United, působit nepřehledným dojmem, kdy dochází k přeskakování po různých časových osách. I přesto se však jedná o velice dobře napsaný a shrnutý příběh jedné z největších osob, nejen fotbalové, ale i celé sportovní branže.

15.04.2019 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Edgar Wallace

Jedná se o relativně krátkou knihu. Děj není moc složitý a jeho rozuzlení je vcelku snadno předvídatelné. Hodnotím třemi hvězdami.

16.10.2018 3 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Edgar Wallace

Svým způsobem trochu odlišná kniha, než na které jsem u pana Wallace zvyklý. Tento příběh vypráví o neskonalé lásce matky k vlastnímu dítěti. Trvalo mi delší dobu se do knihy pořádně začíst, avšak konec byl velmi příjemný. Hodnotím lepšími třemi hvězdami.

23.08.2018 3 z 5

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Další z poutavých příběhů od mistra detektivek Edgara Wallace. Kniha se rozjíždí trochu pomaleji, ale druhá polovina se čte jedním dechem a člověk je zvědavý, jak vše nakonec dopadne. Pochvala také podle mého názoru náleží za vymyšlení dvou velice zajímavých záporných postav. Tato kniha bezesporu patří mezi ty lepší, které tento anglický spisovatel napsal. Hodnotím skvělými pěti hvězdami.

11.07.2018 5 z 5

Ewe znamená smrt Ewe znamená smrt Edgar Wallace

Edgar Wallace - Ewe znamená smrt
Poprvé jsem se setkal se známým domorodcem Bosambem a komisařem Sandersem. Bylo zajímavé vyměnit sychravou Anglii za slunnou Afriku. Z tohoto příběhu bylo patrné, že pan Wallace nějakou dobu v Africe žil. Příběh hodnotím průměrně. 3 hvězdy.

Edgar Wallace - Kněžna z Butilaty
Tento příběh mne zprvu neoslovil. S přibývajícími stránkami ale atmosféra ožívala a konec mne potěšil. 3 hvězdy.

Edgar Wallace - Chopmanská aféra
Bohužel to samé se nedá říci o tomto krátkém příběhu. Od samého začátku až do konce mne tento příběh neoslovil. 2 hvězdy.

Edgar Wallace - Povídavý lupič
Poslední příběh z knihy byl nejkratší. Lupič, který se rozhodl vyloupit dům je odhalen a je jen na něm, jestli se mu povede utéct dříve, než dorazí policie. Hodnotím průměrně. 3 hvězdy.
Suma sumárum se jedná o průměrnou až podprůměrnou knihu. Z tohoto důvodu knihu hodnotím slabšími třemi hvězdami.

15.10.2017 3 z 5

Dcery noci Dcery noci Edgar Wallace

Tato kniha se převážně odehrává na lodi, kde strážníci ze Scotland Yardu pátrají po Silné čtyřce. Příběh mě od začátku bavil, ale s přibývajícími stránkami napětí trochu opadalo. Rozuzlení hodnotím průměrně, jako celou knihu.

24.09.2017 3 z 5

Záhadná nálepka Záhadná nálepka Edgar Wallace

Kniha vypráví o vynikající zlodějce, která za sebou na místě činu zanechává nálepku ve tvaru čtyř čtverců a písmene "J" uprostřed. Musím se přiznat, že u pár zločineckých metod jsem byl mile překvapen. Pan Wallace opět prokázal, že je mistrem svého oboru.

06.09.2017 5 z 5

Dvojník Dvojník Edgar Wallace

Toto je Edgar Wallace, jakého znám. Toto je Edgar Wallace, který si získal přízeň miliónů čtenářů po celém světě. Napětí, tajemství, zvraty a sychravý Londýn, to vše v této knize najdete. Příběh splnil mé očekávání, smekám.

04.09.2017 5 z 5

Skleněný trezor / Bratrstvo slitovníků Skleněný trezor / Bratrstvo slitovníků Edgar Wallace

Kniha se skládá ze dvou příběhů, Skleněný trezor a Bratrstvo slitovníků. Každý z příběhů jsem ohodnotil zvlášť a nakonec jsem stanovil hodnocení pro celou knihu.

Edgar Wallace - Skleněný trezor
Tento příběh je vcelku krátký, je zde má oblíbená postava J.G. Reeder. Vyšetřuje záhadnou vraždu spojenou se skleněným trezorem, jedním z nejlépe zabezpečených trezorů, co existují. Hodnotím čtyřmi hvězdami
Edgar Wallace - Bratrstvo slitovníků
V tomto příběhu zavede pana Reedera osud k jednomu z nejmazanějších a nejvychytralejších zločinců, se kterým se kdy setkal. Jako vždy panu Reederovi pomůže jeho vcítění se do zločinecké mysli, kterou nikdo jiný takto neoplývá. Čtyři hvězdy.

Knihu tedy hodnotím slušnými čtyřmi hvězdami.

30.08.2017 4 z 5

Čtvrtý mor Čtvrtý mor Edgar Wallace

Kniha Čtvrtý mor není špatná, děj je dobře vymyšlen, jak už si čtenář mohl u knih od pana Wallace zvyknout. Mně osobně nesedlo celé to "poitalštění", které se v díle vyskytuje v hojném počtu. Každopádně se jedná i tak o celkem zajímavou knihu. Lepší tři hvězdy.

20.08.2017 3 z 5

Kroky v přítmí Kroky v přítmí Edgar Wallace

Tato kniha v sobě ukrývá tři příběhy od Edgara Wallace a dvě kraťoučká díla od Artura Porgera a Clarka Carlise. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že okomentuji každé dílo zvlášť a nakonec stanovím hodnocení celé knihy jako celku.

Edgar Wallace - Kroky v přítmí
Tento příběh je krátký, což mu ovšem prospělo. Vše krásně plyne a těžko zde hledat nějaká hluchá a nudná místa. Příběh je vymyšlen zajímavě a poutavě, kdy člověka zajímá, jak vše nakonec dopadne. 4 a půl hvězdy.

Edgar Wallace - Plíživá smrt
Stejně jako předchozí příběh, i tento je velmi krátký. Odehrává se v zasněženém Londýně a okolí. Soukromý detektiv J.G. Reeder mi sedl a líbilo se mi jeho vystupování a vyšetřování. Velmi dobře vymyšlený příběh a zápletka od pana Wallace. 4 hvězdy.

Edgar Wallace - Zamilovaný strážník
Tento příběh je ze všech tři nejkratší. Jeho obsah je na pouhých osmi stránkách. Jedná se o bankovní loupež, kterou vyšetřuje samotný J.G. Reeder. Myšlenka nebyla špatná, avšak na můj vkus mohla být malinko více rozvinutá, i přesto, že se jedná o povídku. 3 hvězdy.

Suma sumárum se jedná o povedenou knihu o třech příbězích, které jsou průměrné až nadprůměrné. Čtení jsem si užil, z tohoto důvodu si kniha zaslouží 4 hvězdy.

Kniha také ještě obsahuje dvě kratičké povídky. První je od Artura Porgera (Nežeňte se pro peníze), kde musí manžel snášet svůj život s nesnesitelnou manželkou, kterou se nakonec rozhodne zabít, přičemž i on sám přijde nakonec o život.
Druhé dílo je od Clarka Carliseho (Poslední výstřel), kde dojde k vyloupení banky, kdy je pachatel přesvědčen, že provedl dokonalou loupež. Nicméně zklame v onom posledním výstřelu a nezabije svého jediného svědka, který ho později usvědčí.
Tato krátká doprovodná díla do celkového hodnocení knihy nezapočítávám, i když rozhodně nezklamaly, ba naopak, potěšily.

11.08.2017 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha o přátelství a nesplněných snech. Velice zajímavá četba z prostředí zemědělského ranče, která má smutný konec. Kniha je vskutku příjemně čtivá a hlavní postavy George a Lennieho si nelze neoblíbit. George za jeho ochranářské a přátelské chování k Lenniemu a Lennieho za jeho jednoduchost a upřímnost.

27.07.2017 4 z 5

Maska Maska Edgar Wallace

Výborná a napínavá kniha. Užíval jsem si ji od začátku až do konce. Velmi mne potěšil konec knihy, který byl vymyšlen opravdu skvěle.

29.06.2017 5 z 5

Opeřený had Opeřený had Edgar Wallace

Odpočinková a příjemná kniha. Poprvé z knih od pana Wallace, se mi podařilo odhalit viníka ještě před jeho prozrazením. Kniha má dobrý děj, který dokáže čtenáře strhnout. Hodnotím jako nadprůměr.

10.06.2017 4 z 5