Ďábel Poginski

Ďábel Poginski https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63014/dabel-poginski-63014.jpg 4 3 2

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Siesta

The Last Adventure a Selected Stories , 1934

Luigi1
17.09.2022 3 z 5

Tyto povídky jako celek ujdou.

TheTara18
08.09.2019 3 z 5

Ďábel Poginski
Příběh vypráví o manželích Poginských, dvou umělcích, kteří se protloukají životem. On jako nadaný pianista, ona jako hadí žena. Jedná se o kratičký příběh, ve kterém dojde k odhalení zloděje šperků. 3 hvězdy.

Poslední dobrodružství
Tato krátká povídka vypráví o vyděrači a zloději, který nakonec okusí svou vlastní medicínu. 3 hvězdy.

Svatý Mikuláš
Tento příběh se točí kolem plánované movité a také donucené svatbě mezi Angličankou a Američanem. Nechybí tu ani pomsta za smrt bratra, která nakonec dojde k uskutečnění. 3 hvězdy.

Tajemný Dan
Jedná se o nejdelší příběh, který značnou měrou tvoří celou knihu. Vše se točí kolem mistra převleků a napodobitele lidí, známého jako Tajemný Dan. Velmi dobře napsaná zápletka a milé postavy. Rozuzlení jsem trochu odhadl a očekával. Je však zajímavé přemýšlet, kdo je oním Tajemným Danem. Lepší 4 hvězdy.

Na konci knihy jsou ještě dva krátké příběhy od dvou různých autorů. První z nich je Osudná chyba od J. T. Kyllitmana - jedná se o vraždu manželky. Druhým z příběhů je Perfektní zločin od Georgea Carusa - velmi zajímavý krátký příběh o provedené vraždě, která zůstala bez potrestání.

Celkově si kniha zaslouží lepší 3 hvězdy.

Edgar Wallace
britská, 1875 - 1932