terkas2001 terkas2001 komentáře u knih

Denisa mezi skleněnými střepy Denisa mezi skleněnými střepy Ivana Peroutková

Tuto knihu doporučuji úplnĕ všem. Je nádherná, plná lásky a štĕstí. Občas se tam sice vyskytne nĕjaký konflikt, ale stejnĕ... prostĕ krásná :-). Určitĕ si přečtu i další díly. Jsem ráda, že jsou napsány takto krásné knihy.

18.02.2013 5 z 5

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Tato knížka se mi moc líbí. Je poutavá, ale zase mi vydržela asi jenom čtyři dny! (Tak dlouho jsem četla i 11.) Je super! Akorát mi přijde zvláštní, že až teď - potom, co je vydána 12 - je desítka. Ani nevím, jestli si tu desítku přečtu, protože s Viki jsem už někde jinde a nechce se mi vracet ještě před 11...

17.02.2013 2 z 5

Jedenáct – Neobyčejný deník obyčejné holky Jedenáct – Neobyčejný deník obyčejné holky Lauren Myracle

Je to super kniha. Velmi vtipný byl duben, kdy byli u zubařky :-). Bylo mi jí líto, když si "musela" do páru vzít Alexe! Vydržela mi sice krátkou dobu (četla jsem jí čtyři dny), ale jinak fakt super.

17.02.2013 2 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Tato knížka se mi moc líbila. Je úžasné, jak postupně zjišťují, že mají stejné rodiče :-) a jak je potom, když se vrátí z tábora, je rodiče nerozeznali. Je dobře, že se dali znovu dohromady.

17.02.2013 3 z 5

Heidi Heidi Johanna Spyri

Nádherná knížka. Příběh Heidi je opravdu krásný!

17.02.2013 4 z 5

Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Pamela Oldfield

Kniha Chudobinec se mi moc líbila. Doprovázely ji fotky, celkem zvláštní a smutné...

17.02.2013 4 z 5

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Pamela Oldfield

Tato knížka se mi moc líbí, je sice smutná, ale stejně... Alice je velmi statečná a snaží se se vším dobře vypořádat, i když to úplně nejde. Její tety je mi líto, muselo to být strašné. Nemám ráda o tom, když se mluví o mrtvých (ani na hřbitov se mi nikdy nechce) a tak jsem se trochu zasekla u smrti té tety. Do té doby, než to začalo být v tomto směru pro mě přijatelné, četla mi to maminka. Knížku má teď půjčenou moje kamarádka a také se v této pasáži zasekla...

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Opravdu krásná knížka. Snažím se také hrát "hru na štěstí", ale občas mi to nějak nejde... Je dobře, že se po nehodě tolik zotaví, bylo by mi hodně líto, kdyby ne... Všem doporučuji!

Sirotek lowoodský Sirotek lowoodský Charlotte Brontë

Tato knížka se mi moc líbila, i když - jak je zde už psáno - je to celkem drsné. Nejprv, jak se k Janě chovají ošklivě a nespravedlivě "doma" a pak zase ústav, kde je to celé nehezké. Ten přístup, ta jídla, ten tyfus... Knihu jsem četla v jedenácti letech, pak jsem poslouchala (a poslouchám) mluvené slovo "Jana Eyrová" - celý román. Zatím jsem ho však nečetla. Opravdu hezké.

Deset dní s tátou Deset dní s tátou Kurt Oskar Buchner

Nela je malá holčička, která čeká, až se jí narodí bratříček. Proto je tedy sama s tatínkem. Prožívají velká dobrodružství. Všichni jsou pak rádi, když domů už přijede bratříček a maminka... Krásná knížka!

17.02.2013

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Astrid Lindgren

Bez této knihy se neobejdou ani jedny naše Vánoce. Jsou to vybrané příběhy odehrávající se o Vánocích z knih Astrid Lindgrenové - Lotta z Rošťácké uličky, Děti z Bullerbynu, Kajsa Nebojsa, Madynka, .... No prostě a jednoduše - nádhera!!!

Zuzajda a Jurajda Zuzajda a Jurajda Marie Podešvová

Knížka Zuzajda a Jurajda je plná dětské radosti a dobrodružství. Zuzka přijíždí o prázdninách na Moravu ke své babičce a dědečkovi, se kterými bydlí i Zuzky teta, strejda a jejich syn Jura. Zuzka s Jurou si vymyslí přezdívky Zuzajda a Jurajda. Budou hrát v rozlehlých lesích a loukách. Budou sbírat maliny a borůvky, sedět u teplého ohýnku a chodit za svými kamarády. Dědeček jim vyrobí houpačku a vozíček, nebo půjdou na pouť. Na konci knihy se šťastně rozloučí a Zuzka odjede domů do Prahy.
Opravdu nádherná veselá kniha. Doporučuji i malým čtenářům!

Svéhlavička Svéhlavička Eliška Krásnohorská

Opravdu krásná kniha o "nezvladatelné" Zdence, kterou pošlou do pensionátu. Nejprve se jí tam nelíbí a na učitelky je ošklivá. Potom si tam však najde spoustu kamarádek a prožívá tam spoustu dobrodružství. Když přijede domů, nikdo ji nepoznává - je velmi způsobná a už se dokáže ovládat. Čeká tam na ni i překvapení - malý bráška!
Velmi doporučuji!

Komisař Vrťapka sebrané spisy 1 Komisař Vrťapka sebrané spisy 1 Pavla Etrychová

O letních prázdninách jsem si každý den vyluštila jeden případ a vždy jsem se tĕšila na následující den, abych si mohla vyluštit další detektivní případ. Všem milovníkům luštĕní (tĕm, jako jsem já) velmi doporučuji - nebudete se nudit!!!

Komisař Vrťapka sebrané spisy 2 Komisař Vrťapka sebrané spisy 2 Pavla Etrychová

Super, super, super kniha plná detektivních případů. Koho baví luštĕní, toho bude bavit i tato kniha!

Komisař Vrťapka sebrané spisy 3 Komisař Vrťapka sebrané spisy 3 Pavla Etrychová

Opravdu úžasná kniha plná detektivních případů, které čekají jen na naše vyluštĕní. Úžasná zábava!!! K této knize byl přiložen i plyšový komisař Vrťapka. Opravdu doporučuji tĕm, co mají rádi luštĕní - křížovky, doplňovačky a poznávačky a hlavnĕ detektivní případy!!!