TerísekTerka TerísekTerka komentáře u knih

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Můj nejoblíbenější kousek od Willsonové a první kniha, u které jsem brečela... ♥ I když jsem ji četla už celkem dávno, mám pocit, že se toho příběhu pořád nemůžu nabažit!

14.02.2019 5 z 5

Má první zkušenost s tímto legendárním autorem... Fantastická kniha! Na povídky moc nejsem, ale tyhle mě uchvátily. U Časožroutů mi tedy trvalo trošku déle než jsem se začetla, ale postupně jsem se do příběhu čím dál víc propadala (pozn. na film se rozhodně nekoukejte, je strašný :D). Naopak od Skrytého okna jsem nemohla už od první věty odtrhnout zrak. Do Morta Raineyho jsem se naprosto zamilovala, totálně se s ním sžila (v tomhle případě filmové zpracování 100% doporučuji... i když se místy doooost odpoutává od knižní předlohy. Těžko ale říct, kde je závěr lepší, když tam hraje můj oblíbenec :)) Druhá povídka byla zábavná, napínavá, strašidelná, smutná, prostě DOKONALÁ. Moc doporučuji, na takovou knihu člověk narazí málokdy.

01.09.2018 5 z 5

První První Kiera Cass

Miluju tenhle příběh! Bezpochyby nejlepší díl z celé série, nemohla jsem přestat plakat. Úžasný příběh, mé zamilované postavy.... Kniha mě vtáhla do sebe a autorka si mě naprosto podmanila. Přála bych si, abych si to mohla číst do nekonečna. :D

30.08.2018 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Takové oddechové čtení... knížka mě nijak zvlášť nenadchla, asi to není úplně můj oblíbený žánr... Ale pro milovníky fantasy se rozhodně hodí. :)

30.08.2018 3 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Slunce je také hvězda je opravdu nádherná kniha. Zprvu se mi jevila jako obyčejná holčičí "romanťárna", ale zdání klame. Je krásné, jak jsou Natasha s Danielem odlišní a přesto se do sebe mohou zamilovat. Ich verze, kterou zde Nicola Yoonová použila, se sem skvěle hodí, příběh (nejen) díky tomu není nudný, ale naopak velice napínavý, i když se celý děj odehrává téměř v jednom jediném dni. Člověk si prostě až do úplného konce vůbec není jistý, jak to dopadne... A to ani nemluvím o kapitolách vyprávěných z cizího pohledu, třeba o lásce, osudu, temné hmotě - prostě geniální!

30.08.2018 5 z 5

Tohle všechno je pravda Tohle všechno je pravda Lygia Day Peñaflor

Úžasná kniha! Skvěle napsaná, velice originálně podaná a neuvěřitelně čtivá. Navíc můžete soucítit nejenom s jednou postavou a vybrat si "stranu", na které stojíte. Až dokonce si nejste jistí, jak to vlastně je a co všechno je ve skutečnosti pravda... 5/5 hvězdiček, nemůžu se dočkat, až si to přečtu znova :D

16.03.2019 5 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Taková lehká upíří romanťárna... :) Pro přečkání prázdnin ideální - nenáročné, krásně napsané a čtivé. Už jsem se potřebovala dostat k nějaké pohodové knížce, u které bych zase nebrečela. ':D Rozhodně doporučuju a těším se, až si přečtu další díly!

10.03.2019 3 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Děj je rozhodně zajímavý, ale... zdá se mi, že autor omílá donekonečna už ve třetí knize to samé. Nevím...

30.08.2018 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Krásná knížka, prostě pokračování Selekce... Naprosto chápu, že Eadlyn nemůže být stejná jako její matka - jen jsem se s ní prostě tolik nesžila. Každopádně určitě doporučuju, bravurní dílo.

30.08.2018 4 z 5