Tereszka Tereszka komentáře u knih

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu a musím říct, že jsem byla trochu zklamaná. U mě tentokrát zvítězila filmová podoba. Proto dávám 4 hvězdy.

15.02.2014 4 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Tak další část přečtena. Někdy se až docela ztrácím v tom nespočtu jmen :) V této části spíše více zaměřeno na Lenistery a Greyjoe.

07.08.2013 4 z 5

Za hranicí lidskosti Za hranicí lidskosti Stanislav Zámečník

Pro mne velice zajímavá četba.

Spisy 5: Dopisy Olze Spisy 5: Dopisy Olze Václav Havel

Kniha mne velice bavila po stránce té, jak se pan Havel v cele měl a jaký měl s paní Olgou vztah. Filozofie, které je v knize mnoho mne moc nezaujala a spíše nudila.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha mne zklamala :( Námět výborný! Ale strašně zdlouhavé a místy nezáživné.

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tuto tématiku si vždy ráda přečtu, i když se v ní člověk nedočítá moc hezkých věcí.

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Dan Brown je můj šálek kávy. Už se velice těším na jeho novou knihu.

127 hodin: Na hraně smrti 127 hodin: Na hraně smrti Aron Ralston

Úžasný příběh, neobyčejně statečného muže. Film mi nestačil potřebovala jsem si do detailů přečíst to, jak popisuje své vteřiny strávené v kaňonu. Zaujal mne i jeho život před tímto zážitkem a docela mne i rozesmála historka s medvědem Baribalem. Můžu říct, že je to člověk, který svůj život nepřežívá, ale do poslední kapky prožívá a úžívá si ho (někdy i na hraně svého života, který mu byl málem osudným). Má můj obdiv!

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Zatím od ní moje nejoblíbenější kniha. Četla jsem jí jedním dechem. A konec jsem si musela přečíst 2x, než jsem vůbec byla schopná si uvědomit, jak to vlastně skončilo. Naopak filmové ztvárnění mne velice zklamalo :( Asi tím, že se tolik liší koncem knihy.

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Snad toho vraha jednou uhádnu před koncem knihy :)

16.06.2013 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Kate Holden

Knihu jsem si koupila, jelikož mne zaujala jeho tématika, ale popravdě jsem byla trochu zklamaná. Kniha se spíše přiklání k problému prostituce než drog a dějově mne taky nijak neuchvátila, i když na druhou stranu, pokud si tímto sama autorka prošla, tak jsem docela ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo.

16.06.2013 3 z 5

Přiznám se, že knihu jsem přečetla, jelikož jsem čekala na filmové ztvárnění. A nelituji.

Epidemie Epidemie Robin Cook

Kolem jeho tvorby jsem vždy jen procházela. Nakonec jsem si řekla, že to jen přeci zkusím. A pan Cook mne velice mile překvapil. Je to přesně ten žánr, který jsem hledala. Tuto knihu jsem přečetla za jediný den, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Myslím si, že docela trefně vystihl i dnešní problematiku........ Za vším hledej peníze ;)