teakristof teakristof komentáře u knih

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Poutavá knížka a možnost pohlédnout na válku i z jiné strany.

23.03.2018 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Bylo krásné se dozvědět více o příbězích z hlavních knih. Některé mi ale přišly až moc dětské.

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Čekala jsem něco víc děsivého, ale i tak jsem u některých povídek byla napjatá. Ráda zkusím i další díly.

05.01.2018 5 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Knížka je zajímavá, válku vám pěkně popíše, ale myslím, že pro děti je dost nevhodná, i když děj vypráví malá slečna, protože je drsná. Na druhou stranu, je nesmysl, aby dívka v jejím věku věděla tak málo (skoro nic) o válce a v knize působí dost hloupě.

05.01.2018 5 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Druhý díl nové série už je o poznání lepší, než ten předchozí. Děj je napínavější, dozvíme se více nových informací a není zde už tolik nových jmen :) První díl byl pro mne trochu zklamáním, tak doufám, že to bude jen lepší a lepší.

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Přijde mi, že pan Flanagan trochu vykrádá sám sebe, což se sice dalo čekat, když je to tolikátý díl, ale přesto jsem doufala v opak. Každopádně mně osobně se kniha líbila, není sice tak poutavá, jako předešlé díly, ale myslím, že pro milovníky Hraničáře stojí za přečtení. A to, že víte konec, vám v průběhu děje ani nedojde.