tamara1351 tamara1351 komentáře u knih

Volání divočiny (7 povídek) Volání divočiny (7 povídek) Jack London

Opravdu dobré povídky,můj i Buckův návrat ke kořenům a třeba Rozdělat oheň,tak to je něco, neskutečně sugestivní, drsné a syrové.Doporučuju,jestli máte v dnešní době pocit, že je vám zima:)))

08.11.2022 5 z 5

Pět ročních období Pět ročních období Jiří Klečka

Knihu jsem přečetla poměrně rychle,je čtivá,graficky velmi hezky zpracovaná.Téma vyrovnání se s úmrtím blízké osoby je citlivě zpracováno.Střídání dvou rovin,snové a reálné dodává knize kouzlo,ale někdy je tam všeho až příliš, příliš zbytečných postav, příliš opakujících se motivů, točení se v kruhu a náhlé prozření,že je třeba věřit,ale možná jsem jen taky dokonale nepochopila pointu.

17.07.2022 3 z 5

Piercing Piercing Rjú Murakami

Námět je výborný,ale vlastní setkání dvou značně narušených jedinců,mě nijak nezaujalo.Možná šokující,ale zdlouhavé a vlastně i nudné.Konec obstojný,ale výsledný dojem nula,jako bych hlavní hrdiny sledovala nezúčastněně,nedostali se mi vůbec pod kúži.

28.03.2022 3 z 5

Valčík stromů a nebe Valčík stromů a nebe Jean-Michel Guenassia

Neurazí ani nenadchne

11.08.2020 3 z 5

Mým vrstevníkům a jiné fejetony Mým vrstevníkům a jiné fejetony Michal Viewegh

Viewegha fakt nečtu,ale hledala jsem nějakou knihu do výzvy a tahle mi přišla pod ruku a jako dobrý:).Tahle kniha neurazí, ale ani nenadchne.Některé fejetony opravdu hodně vtipné, některé mimo.

15.06.2020 3 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Mně se velmi líbila,vlastně snad více než Alchymista,možná opravdu musíte být v tom správném věku:)

26.05.2020 4 z 5

Empusion Empusion Olga Tokarczuk

(SPOILER) Velmi dobré počtení o skupině mužů léčících se v předválečných letech v sanatoriu pro plicní choroby v slezském pohraničí.Autorka zdařile vykresluje počínání hrstky mužů, kteří vedou hovory na různá témata a myslí si , že znalostmi historie, psychologie, filozofie jsou hybateli světa,ale ouha, ještě je zde skrytá tajemná ženská síla,která splácí dluhy jednou v roce.Autorka je mistryní slova a jako všechna její díla,i toto je svým obsahem značně znepokojivé.

30.05.2024 5 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Z této prvotiny jsem hodně rozpolcená.Nemůžu autorce upřít skvěle vybrané prostředí, nemůžu jí upřít občas fakt vtipné hlášky a ani nic nenamítám proti povedenému konci(kromě epilogu).Ale.....a těch ale je tu prostě hodně.Roztříštěnost,nuda,scény nikam nevedoucí,nuda,postavy nikam nesměřující,nuda,zmatek.Autorku ale nezavrhuji a s dalším dílem jí dám šanci:)

19.05.2023 3 z 5

Klub osamělých srdcí Klub osamělých srdcí Liselotte Hammer

Tak tohle bylo fakt divný.Ne že by se to četlo nějak špatně,ale postavy mi byly značně nesympatické, chování postav mě občas udivovalo,i to vyšetřování bylo divné,bez napětí.Další knížku od autora už nedám.

26.08.2020 3 z 5