Szilvia1 Szilvia1 komentáře u knih

Hadley & Grace Hadley & Grace Suzanne Redfearn

Příběh je o dvou ženách,kteří chtěli uniknout manželum,kteří jich neuctívají. Ikdyž se neznali z dřívějška tak se dají na cestu,která jich spojí už na vždycky.Je to krásný příběh,první knížka od autorky,ale určitě si přečtu i další.

23.01.2024 5 z 5

Američanka v Paříži Američanka v Paříži Kerri Maher

Knížka vypráví příběh o jedné Američanky,která sní o knihkupectví v její oblíbeném Paříži,a kde najde svoji lásku i naplnění svého snu.Je to román,kde se nic moc neděje,ale má svoje kouzlo,které jenom ti ocení,kteří už i četli díla,které jsou v příběhu zmíněni.Příběh se mi ale líbil,a doufám,že budou i další příběhy od autorky.

22.01.2024 4 z 5

Slova a zázraky: Román o osudech jednoho knihkupectví Slova a zázraky: Román o osudech jednoho knihkupectví Ann-Sophie Kaiser

Knížka byla pěkná,pěkně vykresluje poválečné vztahy mezi lidmi v Německu a jak Klingerovi musí vzkřísit svoje knihkupectví,které je jejich jediná naděje.Nechybí v příběhu ani láska,která se rozvíjí pomalu ale na konec knížky si každý najde svoje štěstí.Je to pěkný příběh.

19.01.2024 4 z 5

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Třetí díl Pink tattoo je o Jasmíně,která má zlomenou duši,jak i Lilka a Malvína.Bylo to stejně ohromující jak první díl,druhý díl o Malvíně byl trošku slabší,ale holky dokázaly,že se vzchopí a dají láske a rodině ještě jednu šanci.A vyšlo jim to,i když Jasmíně ne tak jak si to představovala ale nakonec se jí to podařilo.Příběh byl o Jasmíně,ale i o Lilce a Malvíně,a byla jsem ráda,že všechny si našli svoje štěstí.

18.01.2024 5 z 5

Čajová růže Čajová růže Jennifer Donnelly

Příběh se trošku vlekl,ale pak se knížka nedala položit.Fiona musela být statečná,protože měla už jen svého mladšího bratra,ale obstála a dostala všechno co si vysnila.Byla ta krásná knížka.

15.01.2024 5 z 5

Dívka z Berlína Dívka z Berlína Mandy Robotham

Začátek příběhu se vlekl,ale pak se se děj rozjel a nevěděla jsem knížku položit.Musela být ta doba(předválečná ale i válečná) strašná.

13.01.2024 5 z 5

Dceřin úděl Dceřin úděl Rosie Goodwin

Příběh byl oddechový,předvídatelný ale navzdory tomu byl i pěkný.Obálka je taky pěkná.Už jsem zvědavá na další příběh z téhle série.

12.01.2024 5 z 5

Domek u lesa Domek u lesa Mary Ellen Taylor

Příběh byl pěkný,plný rodinných tajemství,které se během čtení dozvíme,ale ty nejhlubší se dozvíme až na konci,je to předvídatelný a napínavý příběh.

09.01.2024 4 z 5

Přísně střežené tajemství Přísně střežené tajemství Jeffrey Archer

Třetí díl Cliftonovy kroniky je napínavá od prvního písmena až do posledního.Tady se už ukazuje,jak kdo bude v příštích dílech hlavní postavou,ale i ti stálý hrdinové budou mít svoji roli.Tuhle sérií jsem už chtěla přečíst i v madarsky,ale jsem ráda že jsem ji našla i česky.Už se těším na další díl,a určitě si přečtu i další díly jakmile vyjdou.

06.01.2024 5 z 5

Vyvolávačka duchů Vyvolávačka duchů Sarah Penner

Knížka je od první stránky plná tajemství,kterou se dozvíme až na konci,který není takový jak si myslíme.Aspon u mě to tak bylo.Je ale pěkný příběh,trošku duchařský ale je napínavý.Od autorky jsem už četla i první knížku,ta je taky dobrá.

04.01.2024 5 z 5

Ztraceny v Paříži Ztraceny v Paříži Elizabeth Thompson

Příběh byl pěkný,vztah mezi matkou a dcerou byl nepěkný,ale bylo tam něco víc.Je to příběh o znovunalezení matky s dcerou ale je tam i něco víc než neshoda(ale to už čtenář si musí přečíst sám).Je to pěkný příběh jak minulá tak i současná část,ale z té minulé by mohlo být i víc.Ale i tak doporučuji.

02.01.2024 5 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Knížka nám vypráví příběh trošku smutný ale i pěkný,i když se to nezdá.Je to příběh o přátelství,o knihovně a samozřejmě o knihách.Přátelství se tady uzavírají nejen mezi mladýmí ale i mezi staršími,a i mezi návštěvníky knihovny a zaměstnaci knihovny,mezi dědečkem a vnučkou,mezi matkou a dcerou které si musí najít cestu k sobě postupně.Je to pěkný emotivní příběh.

31.12.2023 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Knížka byla kouzelně krásná.

29.12.2023 5 z 5

Mangový vrch Mangový vrch Patricia Shaw

Druhý díl série byl krásně dokončen.Bylo tam i ted hodně nových postav,ale dalo se v nich pěkně zorientovat.Je to pěkná série,přečtu i další knížky-příběhy od autorky.

28.12.2023 5 z 5

Údolí lagun Údolí lagun Patricia Shaw

Krásná kniha.Od autorky je to už druhá série,kterou čtu a musím říct(napsat),že byla bych ráda aby od ní bylo i něco novšího,protože píše nádherné příběhy,ale i ty starší jsou krásné.

24.12.2023 5 z 5

Mary a její víra v lásku Mary a její víra v lásku Ella Perkins

Druhý díl o chuvách byl o něco lepší,protože se tady víc dělo u Mary,která se zamilovala ale ne do toho pravého.Je tady zmínka samozřejme i o předchozích chuvách a o zakladatelce ustavu.Je to pěkný oddechový příběh.

20.12.2023 3 z 5

Joan a její cesta k novému životu Joan a její cesta k novému životu Ella Perkins

Příběh byl pěkně napsaný.Jdu na druhý díl.

17.12.2023 3 z 5

Návrat na panství Návrat na panství Amanda Geard

V příběhu se střídá minulost 2-krát a současnost.Trošku je to zamotané,ale kdo má rád rodinné tajemství,které se postupně odkrývají,tak tenhle příběh,tahle knížka je dobrá volba.Je v ní zmizení,tajná láska a na konci pěkné rozuzlení rodinného příběhu.Pěkná knížka.

13.12.2023 5 z 5

V ovocném sadu V ovocném sadu Nikola Scott

Příběh má pomalý rozjedz,je i předvídatelný ale stálo to za přečtení.Je to příběh o odpouštění,ale setkáme se tady i s rodinným tajemstvím,které nemuselo vyjít na povrch.Doporučuji.

04.12.2023 5 z 5

Marion: Guvernantka královské rodiny Marion: Guvernantka královské rodiny Fern Britton

O Marion guvernantce je to už druhá knížka,kterou jsem přečetla,ale tahle byla trošku propracovanější a měla víc stránek.Měla pěkný život u královské rodiny,ale ten konec si nezasloužila.Příběh se pěkně četl,je vidět,že autorka si s příběhěm dala ohromnou práci.Doporučuji.

01.12.2023 5 z 5