SydBarrett SydBarrett komentáře u knih

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

5* už jen za Časnačaje, který je nejlepším psychopatickým vrahem v dějinách literatury.

03.05.2019 5 z 5

Kolíbka Kolíbka Kurt Vonnegut Jr.

Četba nejen velmi zajímavá, ale i poučná. Poskytuje ponaučení vskutku důležité, které ale nebudu vyzrazovat, abyste si to přečetli. Za znalost knihy vděčím především Principii Discordii, kterou jsem kdysi amatérsky (a hodně špatně) překládal a jejímu sv. Bokononovi. Postav zajímavých a dobře napsaných je tu ale povícero a všechny byly svým způsobem zajímavé a sympatické.

Divoké kočky Divoké kočky Erin Hunter

První díl považuju osobně za vcelku nudný (v porovnání s ostatními ze série), ne ale tak, abych ho odložil. To bylo moc dobře. Ostatní díly jsou totiž každým dílem lepší a lepší a Ohnivous mě čím dál míň štve. V prvním díle je občas fakt na zabití.

03.05.2019 3 z 5

Válečníci: Oheň a led Válečníci: Oheň a led Erin Hunter

Skvělá knížka, stejně jako celí Warrior Cats. Ohnivous mě ale z nějakého důvodu štval možná ještě víc, než v prvním dílu. Fandil jsem komukoliv, kdo by ho potencionálně mohl zabít. To je ale můj osobní problém, knížka je to jinak moc hezky napsaná a čtivá.

03.05.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Úžasná a vcelku děsivá kniha o tom, kam může dospět lidstvo, či přesněji státní zřízení. Jenom si ji někdo nesmí brát naopak jako "skvělý nápad, co bychom měli v nejbližší době určitě zrealizovat". To už je ale pochopitelně na dotyčném, jak s knihou naloží. Mimo tohle poselství je navíc i moc čtivá, podle mě víc, než Farma zvířat.

03.05.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

V době, kdy jsem ji četl, mi bylo 13 a v mé hlavě se už začínaly rodit podobně pitomé nápady, jaké jsou popsané v knize. Můžu říct, že přispěla k tomu, že ty nápady zůstaly opravdu pouze v hlavě (teda zatím). A v mých příbězích, pochopitelně.
Kromě toho je to navíc moc poutavé a čtivé, takže doporučuju i pokud se vás tyhle věci netýkají. To se ale týkají každého, no...

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Nechápu, proč je PRVNÍ v žebříčku nejhorších knih. Když mi bylo devět, připadala mi jako moc užitečná a pokoušel se podle ní vařit. Jíst se to dalo, co si pamatuju, takže bych to zas tak černě neviděl...

03.05.2019 2 z 5

Nový věk – Nepovídka Nový věk – Nepovídka Egon Bondy (p)

Bondyho poezii zbožňuju, ale tohle mě fakt nebavilo. Vůbec nic se tam pořádně nedělo a někde v půlce jsem to vzdal. To se týkalo Nepovídky. Ohledně Nového věku zatím nevím a si nikdy vědět nebudu, neb jsem jeho čtení odsunul na "až přečtu Nepovídku" alias "nikdy".

03.05.2019 1 z 5

Miluju tě k zbláznění Miluju tě k zbláznění Jáchym Topol

Jedna z mých nejoblíbenějších básnických sbírek. Správně depresivní, divná, bez zbytečného rýmování, prostě starej dobrej androš nikdy nezklame... Nejlíp se čte, když jste sami v té prapodivné bezpříčinné depresi. Jediné, co mě zaráží, je, že jsem ji objevil náhodou ve školní knihovně. Chudáci osmileté dítka, co by si to potencionálně mohly číst...

03.05.2019 5 z 5

Revoluce v hlavě: Beatles, jejich písně a 60. léta Revoluce v hlavě: Beatles, jejich písně a 60. léta Ian MacDonald

Skvělá kniha, povinná četba pro všechny fanoušky Beatles. Četl jsem ji, když jsem byla nemocný a za mě (jako podle všech tady očividně) nejlepší kniha o Tche Bítls.

03.05.2019 4 z 5

Magor a jeho doba Magor a jeho doba Marek Švehla

Jedna z mých nejoblíbenějších knih a zároveň nejdelší, co jsem kdy přečetl. Navzdory své délce je opravdu velmi čtivá a zábavná. Doporučil bych ji hlavně těm, co se chtějí něco dozvědět o tom, jaké to bylo za komunistů, o undergroundu, nebo nejlíp přímo o Jirousovi, protože pokud vás tohle téma moc nebere, může vám ta knížka připadat zbytečně zdlouhavá a plná nepodstatných faktů. Já sám jsem se tam ale dozvěděl mnoho užitečného a dostal spoustu tipů na další četbu a kapely, které jsem neznal. Nejvíc mi v hlavě utkvěl Magorův názor na Jethro Tull, to už bych ale moc spoileroval.