surikata246 surikata246 komentáře u knih

Ze života nižších kruhů Ze života nižších kruhů Vladimír Renčín

Moc pěkné a vtipné popisky k ilustracím,knížečku mám od svého kamaráda a mám z ní stále radost.

26.10.2018 5 z 5

Po kom se jmenují Po kom se jmenují Jitka Škápíková

Knížku jsem dostala k svátku od kamarádky a je moc pěkná s úžasnými ilustracemi a zajímavými informacemi,mnoho detailů o některých celkem známých věcech jsem neznala.Doporučuji ostatním čtenářům.

25.10.2018 5 z 5

Nový slovník cizích slov v moderní češtině Nový slovník cizích slov v moderní češtině Otakar Šetka

Knížka velice zajímavá a překvapivá na tehdejší dobu.Zdědila jsem ji po své prababičce,která se narodila v roce 1922.Patří ke klenotům mé knihovny.

Jak mi dupou králíci Jak mi dupou králíci Jan Vodňanský

Líbilo se mi to,některé úryvky se mi vryly do paměti a jiné mám zapsané v notýsku.

Případ slušných lidí Případ slušných lidí Břetislav Hodek

Knížka se četla pěkně a opět svázána z novin mými prarodiči.

Chodit po louce Chodit po louce Jiří Brabenec

Mě se to celkem líbilo,vycházelo to v novinách na pokračování a babička si to nechala svázat do knížky.

Dopisy dceři Dopisy dceři Jiřina Šiklová

Mě se to moc líbilo četla jsem asi v 10. letech.Dnes jen nostalgické vzpomínky.

25.10.2018 5 z 5

Kosmetickou mozaikou k sebevědomí ženy Kosmetickou mozaikou k sebevědomí ženy Jana Marie Blahušová

Jako malá si vzpomínám,že tyto sešitky kupovala a sbírala všemi milovaná teta Miladka. Strašně ráda jsem si je prohlížela i když tenkrát jsem uměla jen pár písmenek a ničemu jsem nerozuměla. Jak stárne vyklízí a třídí věci a knihy a já je teď dědím a je to trochu nostalgické a dnes už dost zastaralé,ale i tak jsem vděčná.

Londýn Londýn Michael Shichor

Dostala jsem knihu a zájezd od svého bratra po maturitě a úspěšných přijímacích zkouškách na vysokou školu. Bylo to krásné a často si na něho zvláště v těchto dnech vzpomenu blíží se 10.výročí jeho umrtí. Bohužel uteklo to tak rychle, ale stále mě chybí.

Turecko Turecko Anthony Haywood

Knížka se nám hodila při cestování a jsou tam určitě užitečné informace i o méně známých místech,které taky stojí za vidění.

Lidé a móda Lidé a móda Odolen Zítek

Zajímavá exkurze do historie co se nosilo.Kniha se mi líbila dostala jsem ji od rodinné přítelkyně.

Kuchař Kuchař Martin Suter

Knihu jsem přečetla,ale nijak mě nenadchla.

25.10.2018 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knížku jsem nedočetla není to můj šálek kávy,tak nemohu objektivně hodnotit.Málokdy vzdávám četbu,ale zde jsem se nemohla přinutit pokračovat.

25.10.2018 1 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Knížka se mi líbila,byl to relax po obtížné noční službě.

Dívka, která nikomu nechyběla Dívka, která nikomu nechyběla Håkan Nesser

Od začátku jsem měla trochu problém se soustředit bylo to zdlouhavé,ale pak to nabralo spád a bylo lépe.

25.10.2018 3 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Ze začátku trochu trvalo se začíst,ale postupně začal děj gradovat a nebyl hned předvídatelný.Celkový dojem byl nakonec dobrý.Uvidíme co ukáže pokračování.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knížka se mi celkem líbila,ale byla jsem trochu zklamaná stylizovaným popisem některých událostí rodin jejich zaměstnavatelů j´´a okrajově jako přívažek připojena otázka rasismu.Čekala jsem trochu více!

25.10.2018 4 z 5

Petr  Muk - Oceán, Shalom, Slavíci, on (a já) Petr Muk - Oceán, Shalom, Slavíci, on (a já) Karel Deniš

Knížka se mi líbila,vždy je smutné když odejde mladý a nadaný člověk předčasně.Je mi líto.

24.10.2018 5 z 5

Pohádky lesního pacholíčka Pohádky lesního pacholíčka Marie Kubátová

Naše babička nám z ní čítávala často,když nás mě a sourozence jako malé ukládala do postele před spaním.Moc se nám to líbilo,stále ji doma máme někdy vzpomínám býval to docela obřad.

24.10.2018 5 z 5

Doktor v domě a na moři Doktor v domě a na moři Richard Gordon (p)

Výborné vyprávění lékaře o radostech a strastech při léčení pacientů i o životě,vše s humornou nadsázkou.Rozhodně doporučuji.

18.10.2018 5 z 5