Lidé a móda

Lidé a móda https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204596/bmid_lide-a-moda-204596.jpg 4 3 2

V zajímavém pojednání o oděvní módě jako sociálním jevu seznamuje autor s definicí, estetickými zásadami a požadavky módy, s hlavními činiteli módního procesu i s vývojem oděvu a módy v různých historických obdobích, především v 19. a 20. století na evropském kontinentě. Charakterizuje vlastnosti a typické znaky současné kapitalistické a socialistické módy i módního průmyslu s jejich rozdílnými úkoly i cíli.... celý text

surikata246
25.10.2018 4 z 5

Zajímavá exkurze do historie co se nosilo.Kniha se mi líbila dostala jsem ji od rodinné přítelkyně.

SSTknihy
01.09.2018 3 z 5

Encyklopedický přehled vývoje oděvní módy na evropském i americkém kontinentu. Pohled na to, jak se vyvíjela, odkud pocházela, kam směřovaly trendy a jak často se měnily a proč. Důraz je kladen především na ženskou módu. Kniha vyšla v šedesátých letech a tomu odpovídá i její pojetí. Tam, kde autor rozebírá historii, jsou jeho poznatky přínosné, čím více se blíží do současnosti, tím víc je znát už značná zastaralost knihy.

móda dějiny odívání oděv, odívání

Autorovy knížky

Odolen Zítek