sumcicka sumcicka komentáře u knih

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Budu opakovat již řečené, ale tohle je jeden z mála případů, kdy film byl jednoznačně lepší než knížka.

09.06.2013

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

První díl se mi nijak zásadně nelíbil, ani nevím, proč jsem začala číst ten druhý. Nicméně ten byl ještě horší, musela jsem se přemáhat, abych ho vůbec dočetla a třetí rozhodně číst nebudu.

08.06.2013 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

"Odstíny" jsem nečetla česky, ale anglicky, takže jsem se naštěstí vyhnula hroznému českému překladu - četla jsem někde stránku na ukázku a musím říct, že česky bych to nevydržela. Ani anglický originál nejspíš nebyl napsaný nijak mistrovsky, ale v angličtině to prostě nevnímám. Co se týče příběhu, téměř žádného jsem si nevšimla :) - očividně psychycky narušení hrdinové spolu měli rádoby šokující sex, případně se k němu schylovalo, nebo bylo právě po něm...

08.06.2013 2 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Příběh mě zaujal od první stránky a bavil mě až po stránku poslední. Vadil mi jen, na můj vkus, moc happyendový konec.

07.06.2013 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Prvního jsem četla Sněhuláka. Česky. A to byla možná ta chyba. Netopýra jsem četla anglicky a nemůžu říct, že by mě nějak zaujal. Celou dobu jsem čekala, kdy mě příběch pořádně chytí a vtáhne do sebe, ale nestalo se, bohužel. Teď váhám, jestli vůbec číst od Nesba něco dalšího

31.05.2013 1 z 5

Pravdivý příběh lži Pravdivý příběh lži Hana Lasicová

Zřídka se mi stane, že nedočtu něco, co jsem začala číst. Ale u této knihy jsem se musela opravdu hodně přemáhat, abych ji přečetla - děj byl pro mě nudný, celou dobu jsem čekala, kdy už se konečně "něco" stane. Až "to" na posledních stránkách konečně přišlo, znechutilo mi to knihu ještě víc...Nedoporučuju

31.05.2013 1 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Po přečtení Pádu titánů, prvního dílu trilogie, který mě naprosto uchvátil, se mi nechtělo čekat na další díl v češtině a tak Zimu světa čtu v anglickém originále. Jednoznačně naplnila má očekávání a líbí se mi snad ještě víc, než první díl, protože jsem se vždycky zajímala o druhou světovou válku a také proto, že se zde začínají objevovat i zmínky o Československu. Mohu vřele doporučit k přečtení nejen těm, které baví historické romány, ale i těm, kteří si mysleli, že je nebaví :)

23.04.2013 5 z 5